toaleta publiczna

i

Autor: gettyimages Toaleta publiczna musi spełniać wymagania warunków technicznych, specyfiki eksploatacji, a także wymagania potencjalnych użytkowników

Bezdotykowa rewolucja w miejskich szaletach

2021-12-14 20:37

Płatności bezgotówkowe docierają w coraz bardziej niezwykłe miejsca. W Krakowie kartą, telefonem, albo zegarkiem zapłacimy również za korzystanie z miejskich szaletów.

Za "cyfryzację" opłat w miejskich ustępach odpowiada Klimat Energia Gospodarka Wodna, która rok temu przejęła zarządzanie nimi od Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Łącznie pod opieką jednostki jest 25 toalet publicznych z obsługą i 21 samoobsługowych.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o bezdotykowej rewolucji w miejskich szaletach:

Terminale instalowaliśmy od początui września, w tym momencie są zainstalowane w 19, czyli w większości kabin samoobsługowych, a także wi 12 toaletach obsługowych - wyjaśnia Magdalena Wasiak, rzeczniczka Klimat Energia Gospodarka Wodna. 

Spacerujący wokół Zalewu Nowohuckiego, przy którym również pojawiła się możliwość płatności bezdotykowych przyznają, że montaż terminali to spore ułatwienie.

No jak potrzeba przyciśnie to dobrze, bo teraz mamy takie czasy, że płacimy kartą coraz więcej. Ja od czasu pandemii płacę wyłącznie kartą. No jest zdecydowanie wygodniej. Powinniśmy iść z duchem czasu, tylko karta, nie gotówka - mówią. 

Stawka za korzystanie z miejskiej toalety jest stała i zgodnie z przyjętym przez radę miasta cennikiem wynosi 1 zł.

Ruszył proces Magdaleny K. oskarżonej o kierowanie gangiem pseudokibiców Cracovii

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?
Źródło: Kraków: rewolucja w miejskich szaletach. Za usługę będzie można zapłacić kartą!