bezdomny

i

Autor: pixabay.pl

Będą dawać mężczyznom wsparcie! Przytulisko świętego Brata Alberta rozpoczyna zbiórkę darów dla swoich podopiecznych

2023-11-08 10:01

Odzież, buty czy środki czystości. Takie są największe potrzeby osób w kryzysie bezdomności. W ramach akcji „Męskie wsparcie” Stowarzyszenie na rzecz Chłopców i Mężczyzn ogłosiło zbiórkę darów dla podopiecznych Przytuliska Świętego Brata Alberta w Krakowie. Te będzie można przynosić lub wysyłać pocztą od najbliższej soboty.

Stowarzyszenie na Rzecz Chłopców i Mężczyzn powstało w 2022 roku. Jego celem jest między innymi równe traktowanie mężczyzn przez prawo, instytucje publiczne, w szczególności edukację, ochronę zdrowia, system emerytalny i wymiar sprawiedliwości. Akcja "Męskie wsparcie" jest organizowana po raz pierwszy, a dary można będzie przynosić od 11 listopada.

Kurtki, szaliki, czapki, rękawice, fajnie by było jakby było obuwie. Dużą potrzebą jest bielizna, majtki, skarpetki. Te rzeczy można przynosić do Przytuliska dla bezdomnych mężczyzn w Krakowie przy ulicy Skawińskiej 6 od 11 listopada - mówi Radian Krzysztof Januś, kierownik przytuliska. 

Kryzys bezdomności dotyka w Krakowie ponad dwa tysiące osób. O swoich doświadczeniach i potrzebach opowiedział nam pan Zenek:

Bardzo ważny jest ciepły posiłek zwłaszcza dla tych, co są na noclegowniach tylko. Sam tam byłem niestety, a w ciągu dnia trzeba się po tym mieście jakoś plątać. Odzież to jest druga sprawa, bo jak jest człowiek na ulicy bez przerwy to jest zimno. Jest po prostu ciężko.

Dary w ramach akcji "Męskie wsparcie" można przynosić do przytuliska do 6 grudnia.

Szedł autostradą i łapał stopa. Wybrał się z Krakowa do Wrocławia

QUIZ z ortografii. Razem czy oddzielnie? Napisz poprawnie te słowa

Pytanie 1 z 10
Która wersja słowa z "nie" jest poprawna?
Źródło: Będą dawać mężczyznom wsparcie! Przytulisko świętego Brata Alberta rozpoczyna zbiórkę darów dla swoich podopiecznych