Szczepienia w szkołach

i

Autor: pexels.com

Będą bezpłatne szczepienia na grypę dla dzieci w Krakowie. Chodzi jednak tylko o wybrane roczniki

2021-08-26 14:10

W Krakowie będzie można bezpłatnie zaczepić dzieci na grypę. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Bezpłatne szczepienia na grypę będą jednak dotyczyć pewnej grupy dzieci. Więcej przeczytacie w naszym materiale.

Krakowscy radni zdecydowali, że w mieście będą przeprowadzana bezpłatne szczepienia dzieci na grypę. Nie obejmą jednak wszystko. Na grypę bezpłatnie będzie można zaszczepić dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. W najbliższym czasie zostanie przygotowany konkurs ofert w celu wyłonienia realizatorów. Umowy na szczepienie będą podpisane jeszcze w tym roku. Udział w programie darmowych szczepień będzie dobrowolny.

Raport z anteny 26.08, godz.10

„Program profilaktyki zachorowań na grypę dla dzieci w wieku 6–60 miesięcy w Gminie Miejskiej Kraków”, uzyskał wcześniej pozytywną opinię prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która jest niezbędna, aby realizować taki projekt w mieście. Program ma na celu zwiększanie odporności na zakażenie tym wirusem oraz szkolenie personelu na temat tej choroby. Dodatkowo będą prowadzone działania informacyjne skierowane do rodziców, na temat roli szczepień u dzieci.

Sonda
Czy zaszczepisz swoje dziecko przeciwko koronawirusowi?
Źródło: Będą bezpłatne szczepienia na grypę dla dzieci w Krakowie. Chodzi jednak tylko o wybrane roczniki