Szczepienia w Polsce

i

Autor: Canva.com

Będą bezpłatne szczepienia dzieci na grypę w Krakowie? Uchwałą zajmie się Rada Miasta

2021-08-19 14:34

Bezpłatne szczepienia dzieci na grypę w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. To jeden z projektów uchwały, który został zgłoszony na najbliższą sesję Rady Miasta Krakowa. Ta zajmie się tą kwestią już 25 sierpnia.

Czy w Krakowie dzieci będą bezpłatnie szczepione na grypę? Być może już niedługo będzie taka możliwość. "Program profilaktyki zachorowań na grypę dla dzieci w wieku 6-60 miesięcy w Gminie Miejskiej Kraków" uzyskał pozytywną opinię Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która jest niezbędna, aby realizować taki projekt w mieście.

Ekipa Eska Summer City odwiedziła Przystanek Piekuś w Osielsku

Celem programu jest zwiększania odporności na zakażenie wirusem grupy właśnie u dzieci. Jego częścią są również szkolenia dla personelu medycznego na temat tej choroby oraz profilaktyki. Program przewiduje również działania informacyjne dla rodziców o roli szczepień u dzieci.

W przypadku przyjęcia programu przez Radę Miasta, zostanie przygotowany konkurs ofert w celu wyłonienia realizatorów i podpisanie umów na szczepienia jeszcze w tym roku. Udział w programie darmowych szczepień będzie dobrowolny - czytamy w komunikacie miasta.

Uchwałą zajmie się Rada Miasta Krakowa w środę, 25 sierpnia.

Sonda
Czy zaszczepisz swoje dziecko przeciwko koronawirusowi?
Źródło: Będą bezpłatne szczepienia dzieci na grypę w Krakowie? Uchwałą zajmie się Rada Miasta