MPK Kraków

i

Autor: FB Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie MPK Kraków

Życie miasta

Awantura w jednym z krakowskich autobusów. Nie do wiary, co zrobiła roszczeniowa seniorka

2023-11-17 12:54

Zarzuty dotyczące braku należytego wychowania i kultury osobistej dawniej kierowano przede wszystkim w stosunku do młodych ludzi. Ostatnio jednak coraz częściej zdarza się tak, że to seniorzy dają zły, a wręcz skandaliczny przykład. Tak właśnie stało się w autobusie linii 424 jadącym na Os. Podwawelskie. Na wysokości Starego Kleparza do pojazdu wsiadła seniorka o kulach, która w szokujący sposób potraktowała inną pasażerkę. Dostało się też kierowcy, który wstawił się za młodą kobietą.

Kraków. Zachowanie agresywnej seniorki sprawiło, że zareagował kierowca

Kindersztuba kojarzona jest z dojrzałymi ludźmi i seniorami. Niestety od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej można zauważyć, że to właśnie ta grupa o kulturze zwykła zapominać. Potwierdza to list pewnej mieszkanki Krakowa, która spotkała się z przykrą sytuacją i wybuchem frustracji oraz agresji starszej pani w autobusie. MPK w całości opublikowała treść zgłoszenia.

- Na przystanku Stary Kleparz wsiadła starsza pani z kulami. Inna pasażerka ustąpiła jej miejsca, ale Pani przyczepiła się do mnie, że jestem młoda i to ja mam wstać. Na moje tłumaczenie, że źle się czuję, zaczęła mnie wyzywać, a gdy już usiadła, zaczęła rozpychać się na mnie z kulami, prawie mnie nimi uderzając i przyciskając mnie do okna. Na prośby, żeby się nie pchała i wzięła ze mnie kule, kazała mi się zamknąć i nadal pyskowała. Pan Kierowca zatrzymał pojazd i stanowczo zareagował, mówiąc że nie będzie tolerował takiego zachowania, i zagroził, że wyprosi awanturującą się Panią, za co również został zwyzywany od kretynów i usłyszał, że "on ma się patrzeć na szosę, a nie wtrącać w nieswoje sprawy". Bardzo dziękuję Panu Kierowcy, że stanął w mojej obronie i szybko zareagował na całe zajście, i przykro mi, że sam został przez to tak chamsko potraktowany - napisała pani Małgorzata (pis. oryg. - przyp. red.).

MPK: apelujemy do seniorów, aby korzystając ze swoich przywilejów w tramwajach i autobusach, robili to zachowując odpowiednią kulturę

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie nadmieniło, że wiele razy na swoim profilu w mediach społecznościowych  apelowało do młodych ludzi o ustępowanie miejsca seniorom. Teraz jednak postanowiło zwrócić się z przypomnieniem o wzajemnym szacunku do seniorów, tym bardziej, że przecież osoby młode także mogą poczuć się źle i potrzebować miejsca siedzącego. List mieszkanki Krakowa wywołał lawinę komentarzu internautów. Płacę za bilet, więc mam prawo usiąść jak każdy inny, też wracam z pracy, też mam prawo być chora, też mam prawo po prostu chcieć sobie usiąść; Reklamówki zakupy torby itd. przecież też muszą "siedzieć" obok starszej pani/pana; Nie szanuje się wieku, tylko człowieka. Kropka; Nie każda starsza osoba jest kruchego zdrowia, nie każda młoda osoba ma siłę, to tylko niektóre z nich.

W Polsce jest tylko jedno takie muzeum. Znajdziemy je w Małopolsce!

Wieczorny Express - Mateusz Lachowski, Mateusz Duch
Źródło: Awantura w jednym z krakowskich autobusów. Nie do wiary, co zrobiła roszczeniowa seniorka