Autobus Kraków

i

Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

Agloekspres połączy Kraków z miejscowościami w gminie Wielka Wieś

2022-02-07 18:21

14.02 krakowski Zarząd Transportu Publicznego uruchomi nową linię przyspieszoną. Tak zwany agloekspres połączy os. Podwawelskie z pętlą w Będkowicach. W godzinach szczytu autobusy pojadą co 15 minut, w pozostałych porach co pół godziny, a w weekendy i święta co godzinę.

Co ważne, wybrane kursy będą realizowane na skróconej trasie. Zapowiada Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

Mniej więcej co drugi kurs będzie realizowany na trasie skróconej do przystanku Biały Kościół Murownia Pętla, tak by zapewnić odpowiednią ofertę przewozową przede wszystkim w tych miejscowościach, które położone są najbliżej Krakowa i charakteryzują się najwyższym stopniem urbanizacji - zapowiada Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa wieszczy, że linia okaże się przebojem.

Ta linia jest skazana na sukces, podobnie jak sukcesem okazały się pozostałe agloekspresy. Rzeczywiście jego wprowadzenie może dla pasażerów z tego rejonu stanowić rewolucję komunikacyjną. Raz, że bezpośredni dojazd do centrum zawsze zachęca, dwa wyższa częstotliwość zawsze przyciąga pasażerów - mówi Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa. 

Uruchomienie nowej linii aglomeracyjnej oznacza likwidację dwóch dotychczasowych - 114 i 210. W zamian wydłużona zostanie linia 511. 

Naukowcy odtwarzają dawny lek przeciwepidemiczny

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?
Źródło: Agloekspres połączy Kraków z miejscowościami w gminie Wielka Wieś