Wyjątkowy piknik w Głębockim

2022-06-14 14:17 Arleta Janiak

Podopieczni z Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy z gminy Ślesin spotkali się na wyjątkowym pikniku w ŚDS "Radość" w Głębockim. Wyjątkowym, ponieważ to pierwsze takie spotkanie po pandemii.

Rok temu przez pandemię siedzieli zamknięci w ośrodkach. Teraz podopieczni domów pomocy społecznej z gminy Ślesin wreszcie mogli się spotkać i wspólnie bawić. Dla nich to nie tylko zabawa to także terapia.

Spragnienie bycia razem widać tu na pierwszy rzut oka. Mieszkańcy czekają kiedy gdzieś pojadą, pytają się o siebie. Chcą tych spotkań jak najwięcej. Najlepszymi terapeutami dla osób niepełnosprawnych są osoby niepełnosprawne. I właśnie ta integracja to pokazuje.

powiedziały nam Joanna Wołyńska i Halina Wesołowska organizatorki spotkania w Środowiskowym Domu Samopomocy "Radość" w Głębockiem.Atrakcji podczas pikniku nie zabrakło: były występy, wspólne tańce, dotarły również alpaki.

Możemy ze sobą porozmawiać, możemy się zabawić. Jest to bardzo ważne dla takiej integracji, ale i dla samego siebie, dla swojego samopoczucia. Tu jest fajnie, na takie lubię jeździć wycieczki! Kiełbaski były, tańce do białego rana!

Mówili Małgosia, Sylwek i Andrzej uczestnicy pikniku.

Na terenie gminy Ślesin działają trzy ośrodki pomagające osobom z niepełnosprawnościami. Z ich pomocy korzysta obecnie prawie dwieście osób.