turniej

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Turniej imienia Mariana Paska już na nowym obiekcie sportowym

2023-09-27 18:25

Marian Pasek był nauczycielem i trenerem między innymi Lecha Poznań, Mieszka Gniezno i wychowawcą kilku pokoleń konińskich piłkarzy. Przygodę z piłką zaczynał w Calisii Kalisz, ale później niemal całe piłkarskie życie związał z konińską piłką nożną. I to dla niego młodzi sportowcy będą kopać piłkę.

Po raz trzynasty młodzi piłkarze, oddadzą cześć legendzie Górnika Konin - Marianowi Paskowi. Już w najbliższą niedzielę na nowo oddanym obiekcie, przy ulicy Dmowskiego w Koninie, zagrają turniej jego imienia.

To na tym stadionie, właśnie pierwszego października, odbędzie się coroczny Turniej dla chłopców dla młodzika młodszego, rocznik 2012. Osiem ekip, na dwóch boiskach, dużo fajnej zabawy, dużo gry, dużo ciekawych pojedynków i meczów do oglądania. Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Powiedział nam dyrektor Akademii Górnika Konin, Piotr Krzyżanowski i dodał, że przed rozgrywkami młodzi miłośnicy futbolu złożą kwiaty przy tablicy pamiątkowej na Stadionie im. Mariana Paska. A po rozegranych meczach, wszyscy zostaną nagrodzeni.

Mamy wiele ciekawych nagród, medale dla wszystkich, puchary dla wszystkich. Oczywiście dla pierwszych trzech zespołów, będzie to jeszcze większe wyróżnienie. Mamy nagrodę dla najlepszego bramkarza, dla najlepszego zawodnika turnieju, dla najlepszego zawodnika danego zespołu, dla strzelca. To jest ważne, żeby tych chłopców wynagradzać. My też chcemy tych chłopców promować.

Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 9 rano. A szczegółowe informacje znajdziecie na fanpage Akademii Piłkarskiej Górnika Konin.