Górnik Konin

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Rusza piłkarska wiosna

2023-03-16 22:41

Już za chwilę piłkarze Górnika Konin po zimowej przerwie, staną na murawie do rundy rewanżowej. Za nimi mecze sparingowe, ale również dużo zmian w rodzinie biało-niebieskich.

Piłkarska wiosna coraz bliżej. Już za chwilę do rozgrywek ligowych wróci Górnik Konin. Za biało-niebieskimi siedem meczów kontrolnych, z czego cztery to wygrane. Po wszystkich zmianach czeka ich teraz prawdziwy sprawdzian.

Jesteśmy czwartym zespołem od dołu, ale przy dobrej naszej organizacji zarządzania tym zespołem, jestem przekonany, że możemy być na czwartym miejscu, ale od góry. Jednak te straty, trochę punktowe są do czołówki, na tyle duże, że może być nam ciężko, żebyśmy mogli znaleźć się w pierwszej dwójce.

Powiedział nam trener Górnika Konin Maciej Rozmarynowski i dodał, że drużynę w tej rundzie zasiliło sześciu nowych zawodników, którzy od razu znaleźli wspólną nić porozumienia z grającymi wcześniej. Jedność w drużynie ma doprowadzić do sukcesu.

W ducha walki to akurat nie wątpię, bo od samego początku, jak zaczęliśmy tutaj wspólnie trenować, u tych chłopaków nowych, plus tych, którzy byli, to zauważałem. Co do kolektywu, żebyśmy czuli się takim team spirit, myślę, że jeszcze trochę brakuje, z tego względu, że musimy trochę odbyć ze sobą meczów mistrzowskich czyli meczów o punkty.

Pierwszy mecz rundy wiosennej zostanie rozegrany już w sobotę o godzinie 15 na konińskim Stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ulicy Podwale 1. Biało niebiescy zagrają z drużyną Przemysław Poznań.