szpital w Kole

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Poradnia metaboliczna dla dzieci w kolskim szpitalu

2023-10-06 11:32

To już kolejna, nowa poradnia, która w krótkim czasie została powołana do działania w kolskim szpitalu. Nadwaga u dzieci to problem dość poważny, a pomocy jest bardzo mało.

Poradnię leczenia otyłości u dzieci otworzy kolski szpital. Od kilku miesięcy placówka walczyła o zgodę na leczenie zaburzeń metabolicznych u dzieci.

To będzie trzecia taka poradnia, bo mamy dwie takie w Poznaniu i w Koninie. Szpital w Kole, będzie trzecią taką placówką. Mam wykształcony personel. Rozmawiałem  z Panią Profesor, która będzie do nas przyjeżdżała, stwierdziła, że na podstawie funkcjonowania tej poradni, będą pisane prace naukowa.

Powiedział nam dyrektor kolskiego szpitala Grzegorz Gibaszek i dodał, że zwiększona waga u dziecka może przyczyniać się do powstawania wad kręgosłupa. Otyłość może być też źródłem problemów psychologicznych.

Fajnie, zadziało się, ale zwłaszcza to, że Ci pacjenci będą mieli łatwiejszy dostęp do tej poradni. Dzieci z otyłością jest bardzo dużo. Widzimy to w naszym powiecie kolskim, jakie są duże problemy. Już się rodzice pytają, kiedy ta poradnia powstanie. Na pewno będziemy mieli pełne obłożenie.

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu poradnie zacznie przyjmować pacjentów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej kolskiego szpitala.