dziura

i

Autor: Emilia Czerniejewska

"Pomóżcie namierzyć dziurę"- prośba włodarza Kleczewa

2023-10-04 18:15

Podczas planowania kolejności prac na poszczególnych ulicach miasta gmina Kleczew wykorzystuje, nie tylko wizje w terenie inspektorów. Reaguje również na zgłoszenia mieszkańców gminy, dotyczące ubytków w jezdniach.

"Pomóżcie namierzyć dziurę" z takim apelem do mieszkańców gminy Kleczew, wyszedł włodarz. I chodzi tutaj o to, żeby przed nadchodzącą zimą, załatać ubytki w jezdni. A nie zawsze są one wyłapane przez odpowiednie służby.

Jeżeli jest jakaś dziura, gdzieś, koło Twojej posesji, zgłoś ją, proszę. Nawet jeżeli zgłosi to sołtys, radny i pracownik ją znajdzie i mieszkaniec jako czwarty, to nic się nie stanie, tą dziurę załatamy. Gorzej by było gdyby służby za to odpowiedzialne by pominęły, to mieszkaniec mógłby być niezadowolony. Dzięki temu mieszkańcy zgłaszają nam takie lokalizacje.

Powiedział nam burmistrz Kleczewa, Mariusz Musiałowski i dodał, że pogoda teraz jest odpowiednia do przeprowadzania takich robót. Dlatego im szybciej dziura będzie wskazana, tym szybciej będzie naprawiona.

Również pracownik urzędu jest za to odpowiedzialny, jeździ i analizuje, ale żeby nie było, że ktoś przegapił, żeby się nie nagle jakaś dziura czy dwie są nie załatane, co będzie powodować nerwowe reakcje u mieszkańców. Nasz Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ma taką maszynę, remonter, która na bieżąco, takie dziury łata.

Informacje o popsutych drogach najlepiej zgłaszać telefonicznie lub osobiście w Urzędzie Gminy w Kleczewie.