wójt Krzymowa

i

Autor: Emilia Czerniejewska

O prawa własności do trzech Szkół Podstawowych walczy gmina Krzymów

2023-10-05 18:31

Na ostatniej sesji radni Krzymowa wyrazili zgodę na nieodpłatne przejęcie na rzecz gminy nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa.

O posiadanie prawa własności do szkół w Paprotni, Szczepidle i Krzymowie walczy gmina Krzymów. Oficjalne pismo o przekazanie w formie darowizny budynków, zostało skierowane do konińskiego Starostwa.

Wydaje nam się, że jest to, nie tak, bo Szkoła powinna być dana gminie. Natomiast, tak wydaje nam się, że każda z tych instytucji dokłada sobie więcej zadań, bo, żeby móc wystąpić z takim wnioskiem, trzeba zliczyć majątek, uruchomić odpowiednie procedury.

Powiedziała nam wójt gminy Krzymów, Danuta Mazur i dodała, że chodzi o przejęcie na rzecz gminy nie tylko samych budynków, ale również boisk sportowych, biblioteki i placów zabaw. Wszystko po to, żeby mieć możliwość rozwoju.

Nie możemy się rozwijać. Na przykład marzeniem Szkoły Podstawowej w Paprotni jest dobudowanie przedszkola. Niestety żadne inwestycje nie są możliwe, jeżeli nie jesteśmy właścicielami. Tytuł własności wskazuje na to, że można inwestować.

To kolejny krok, jeśli chodzi o regulowanie spraw dotyczących własności gminy. Teraz trzeba poczekać, aż Starostwo zwróci się z wnioskiem o darowiznę do Wojewody. Jeśli ten wyrazi zgodę, budynki przejdą na własność gminy.