O codziennym życiu oo. Kamedułów z Bieniszewa w najnowszej książce

2022-09-11 21:55 Arleta Janiak

Zakonnicy żyją na co dzień w odosobnieniu. Niewiele wiemy o ich życiu w klasztorze pustelniczym, w Bieniszewie. Autorzy książki, która stanowi ostatnią część trylogii o zabytkach gminy Kazimierz Biskupi, odsłaniają - skrywane do tej pory tajemnice związane z życiem zakonników.

"Erem Kamedułów w Bieniszewie" to ostatnia część trylogii, która opowiada o szczególnych miejscach w okolicach Kazimierza Biskupiego. Ta książka odsłania tajemnice zakonu oo. Kamedułów o surowej regule.

Mam nadzieję, że będzie to sukces, nie tylko wydawniczy. Który spopularyzuje tę ziemię, a jednocześnie wyjaśni życie codzienne Kamedułów. Nie będzie tych pytań jak żyją, jak się modlą, jak pracują. Staraliśmy się w tej książce to przedstawić.

powiedział Waldemar Dryjański redaktor książki. Warto dodać, że bieniszewscy Kameduli to jeden z dwóch eremów w Polsce. Zdaniem wójta gminy Kazimierz Biskupi Grzegorza Maciejewskiego, warto by o takich miejscach dowiedziało się jak najwięcej osób.

Chcemy pokazać tą naszą lokalną historię. Nie tą światową, którą się zachwycamy latając samolotami, ale tą którą mamy na miejscu. A mamy czym się chwalić, przecież kościół farny 900 lat, klasztor 500 lat, prześliczny erem Kamedułów. Chcemy pokazać to co najpiękniejsze, ale przede wszystkim chcemy pozostawić dla następnych pokoleń.

Erem oo. Kamedułów znajduje się w puszczy bieniszewskiej. Zwiedzić go można jedynie w niedziele po mszy lub w czasie odpustu.