mat

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Nagrodzili najlepszych matematyków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

2023-05-29 23:58

Były nagrody, były uśmiechy i w końcu było poczucie zauważenia i docenienia. Uczniowie z powiatu konińskiego, którzy z matematyką są za pan brat, zostali wyróżnieni, za to jakie mają umiejętności.

Najlepsi matematycy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze szkół podstawowych na terenie powiatu konińskiego wyłonieni. Pierwsza edycja konkursu Mat-Inte-Gra zorganizowana w konińskiej Górniczej, dała szansę sprawdzić swoje umiejętności młodym matematykom.

Konkurs przebiegał bardzo ciekawie. Zadania, bym powiedział, były zróżnicowane. Dlatego uważam, że też praca w grupach była idealnie przystosowana do tego konkursu, ponieważ co dwie głowy, to nie jedna, jak to się mówi.

Było to docenienie osób z orzeczeniami i pokazanie, że osoby z orzeczeniami, mają też swoje zainteresowania i umiejętności.

Powiedzieli nam, Klaudiusz Kopczyński i Ksawery Kaczmarek z konińskiej szkoły podstawowej numer 7, którzy zajęli drugie miejsce i dodali, że konkurs nie był trudny, gdyż matematyka jest ich ulubionym przedmiotem. Uczniowie mogli, między innymi, zapoznać się z nową szkołą, ale korzyści jest więcej

Zostali zauważeni i docenieni w swojej szkole. Mają nagrody, mają dyplom, mają punkt na świadectwie, no i przede wszystkim miłe wspomnienia. Myślę, że nabiorą pewności siebie, że ktoś ich docenił, że mogą normalnie funkcjonować wśród nas.

Powiedziała pomysłodawczyni konkursu Agnieszka Trzusło nauczycielka z konińskiej Górniczej i dodała, że już teraz myśli o tym jakie zadania stworzyć na kolejny konkurs. Po sukcesie pierwszej edycji, drugi konkurs na pewno, będzie również organizowany.