Miłka Raulin rowerem przez Polskę z przystankiem w Koninie

2022-11-08 19:45 Arleta Janiak

Start w Wiśle, meta w Ustce. Codziennie Miłka Raulin wraz ze swoim rowerowym teamem pokonuje dokładnie 104 kilometry, zatrzymując się w niektórych miastach na trasie. Jednym z nich jest Konin. Każdy przystanek jest opisany na profilu podróżniczki wraz z historią tego miejsca w czasie odzyskania przez Polskę niepodległości. Miłka Raulin połączyła pasję sportową z lekcją historii.

Miłka Raulin podróżniczka, zdobywczyni Korony Ziemi miała przystanek w Koninie, w ramach Rajdu przez Polskę "Południe - Północ na 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości". W związku z tą rocznicą Miłka Raulin codziennie pokonuje 104 kilometry, a Konin to jej ulubiony przystanek podczas rajdu.

Konin bardzo zapisał się w mej pamięci, dlatego, że "blue cykliści" właściwie towarzyszą mi od kiedy przez tę Polskę jechałam sama. W tej chwili rajd stał się taką akcją społeczną, że dołączają do mnie duże grupy ludzi. Czasami nawet około siedemdziesiąt osób. Idea rajdu jest taka, żeby wspólnie, razem,  na sportowo świętować przez Polskę odzyskanie niepodległości. 

Konińscy Cykliści z grupy Ciklo Konin towarzyszyli Miłce zarówno przy wjeździe, jak i wyjeździe z Konina. Miłka Raulin została przez grupę specjalnie uhonorowana.

Ciklo Konin nadaje tytuł honorowej członkini klubu podróżniczce Miłce Raulin, a w zasadzie dajemy za to, że ją bardzo kochamy.  Ona nie wyobraża sobie bez nas tego rajdu, a my jesteśmy w niej tak zakochani , że jej nie odpuścimy. Nie ma to tamto!

powiedział nam Władysław Wojtulewicz z Ciklo Konin.

Na metę w Ustce Miłka dojedzie dokładnie 11 listopada. Trasę rajdu możecie śledzić na profilu "Siła marzeń Miłki Raulin".