sala

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Marzenie o nowoczesnej sali koncertowej w Koninie ma szansę się spełnić

2023-10-03 18:24

Marzenie o nowoczesnej Sali Koncertowej ma szansę zostać zrealizowane. Po długich latach oczekiwań na pieniądze potrzebne na budowę, pojawiło się światełko w tunelu.

Czterdzieści milionów złotych, to wstępny koszt budowy nowoczesnej sali koncertowej. Obiekt jest szansą na ożywienie kulturalne zabytkowej części Konina. Projekt jest już gotowy.

Ten budynek ma dwie takie cechy, jest nowoczesny, z wieloma elementami typowo muzycznymi. Fronton przypomina troszeczkę klawiaturę fortepianu, taką modernistyczną. Natomiast jest troszeczkę wpisany w zabudowę starej części Konina, więc są elementy takiej typowej czerwonej cegły.

Powiedział nam dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie Krzysztof Pydyński i dodał, że obiekt będzie miał dużą scenę. Projekt zawiera również nowoczesne rozwiązania akustyczne, które mogą być wykorzystywane przez wszystkie grupy społeczne.

My jako samorząd zawsze wspieraliśmy działania dyrektora Szkoły Muzycznej. Aula jest konieczna dla tej placówki. Przecież ta szkoła wypuściła wielu znanych nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, muzyków. Liczę na to, że te pieniądze pojawią się.

Powiedział nam prezydent Konina Piotr Korytkowski i dodał, że pieniądze na wybudowanie sali koncertowej, mają pochodzić z unijnego programu Feniks. Pod koniec roku będzie wiadomo czy udało się zdobyć dofinansowanie.