Lekarz Włodzimierz Karpiński wzorem do naśladowania

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Lekarz Włodzimierz Karpiński wzorem do naśladowania

2023-01-17 21:13

Po wygranej ogólnopolskiego plebiscytu Hipokrates 2022 i zdobyciu tytułu Lekarza Rodzinnego Roku 2022, przyszła pora na kolejne sukcesy. Lekarz pochodzący z Ostrowitego zgarnia laury na, które zasłużył swoją pracą i oddaniem.

,,Zasłużony dla Powiatu Konińskiego" oraz ,,Zasłużony dla Gminy i Miasta Kleczew" takim odznaczeniem może się pochwalić wieloletni lekarz rodzinny Włodzimierz Karpiński z Budzisławia Kościelnego. Mówi się o nim, że jest przykładem do naśladowania jeśli chodzi o pomoc chorym.

W pełni zasłużył. Sam jako mieszkaniec Budzisławia Kościelnego korzystałem z usług Pana doktora i to jest człowiek, który nie odmawia pomocy. Korzystają z jego pomocy zarówno mieszkańcy Budzisławia, ale również sąsiednich gmin. Nie ma takiej sytuacji, żeby doktor powiedział, jest druga w nocy, nie pomogę. Z ogromnym uznaniem się wszyscy pacjenci o nim wypowiadają.

Powiedział nam burmistrz Kleczewa Mariusz Musiałowski i dodał, że w Budzisławiu Pan doktor pracuje od 1987 roku. Pomaga zarówno małym dzieciom jak i dorosłym. Ma swoje złote zasady.

Po prostu, rzetelnie wykonywać swoją pracę, współczuć pacjentom, życzliwie ich przyjmować, mieć dużo do nich czasu, nie patrzeć, że już godzina, że już trzynasta, że już muszę iść, tylko czasami trzeba posiedzieć dłużej. Z jednej strony praca, z drugiej misja, służba, chcę być pomocny wszystkim.

Powiedział nam odznaczony lekarz Włodzimierz Karpiński i dodał, że swoich pacjentów traktuje jak rodzinę, jest dla nich do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy.