Konsul Generalny Niemiec w ARR w Koninie

i

Autor: ARR w Koninie

Konsul Generalny Niemiec zainteresowany Koninem

2023-01-16 7:54

Martin Kremer Konsul Generalny Niemiec spotkał się w Koninie z władzami miasta, a następnie o przemianach gospodarczych w subregionie konińskim rozmawiał z Maciejem Sytkiem Pełnomocnik Zarządu Województwa Wielkopolskiego ds. restrukturyzacji Wielkopolski Wschodniej

Niemcy interesują się Koninem pod względem gospodarczym, ale nie tylko. O tym - zdaniem Prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego Macieja Sytka - świadczy wizyta konsula generalnego Niemiec Martina Kremera.

Rozmawialiśmy, żeby niemieccy inwestorzy przyjeżdżali do Wielkopolski Wschodniej, żeby tutaj były fabryki. Rozmawialiśmy także o współpracy kulturalnej, o współpracy związanej z nauką, wymianami pomiędzy Wielkopolską a regionami węglowymi jak Brandenburgia czy Saksonia - powiedział Maciej Sytek.

Konsul spotkał się z władzami miasta, odwiedził ZEPAK i na tematy związane z transformacją w naszym regionie rozmawiał podczas wizyty w Agencji Rozwoju Regionalnego.

Podczas spotkania konsul zapowiedział juz kolejną wizytę w Koninie i z propozycjami konkretnych działań niemieckich firm i instytucji w naszym regionie.

Było to ważne spotkanie - dodaje Maciej Sytek - bo to nie jest przedstawiciel landu tylko rządu niemieckiego. To, że rząd niemiecki dostrzega Wielkopolskę Wschodnią, Konin, ZEPAK i Agencję Rozwoju Regionalnego to jest na pewno bardzo znaczące. Tego przez lata nie było.