wieczorynka

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińska "wieczorynka" działa na ulicy Szpitalnej

2023-09-22 13:17

Dyrekcja konińskiej lecznicy znalazła zewnętrzną firmę z Kalisza, która już teraz sprawuje „wieczorynkę” w mieście. Dzięki temu pacjenci będą lepiej zaopiekowani. Taki był główny cel zaprowadzonej zmiany.

Konińska tzw. "wieczorynka" została przeniesiona na ulicę Szpitalną. Pomoc doraźna przyjmuje chorych każdego dnia od 18 do 8 rano, a w weekendy i święta – całodobowo. Do tej pory lekarz dla dorosłych dostępny był w budynku konińskiego szpitala przy ul. Wyszyńskiego.

Zmieniają się warunki, myślę, że na lepsze. Pacjenci będą mogli być przyjmowani właściwie bez żadnych trudności. Z uwagi na to, że bardzo często brakowało nam lekarzy, w tej chwili mamy podwykonawcę, który zapewnia nam stałą opiekę nad tymi pacjentami.

Powiedziała nam Maria Wróbel z konińskiego szpitala i dodała, że powodem przeniesienia pomocy doraźnej do starej części Konina jest również większa dostępność specjalistycznych badań. „Wieczorynka” dla dorosłych znajduje się będzie w budynku D

Ci pacjenci wchodzą głównymi drzwiami budynku szpitala. Na pierwszym piętrze w pokoju trzydzieści dziewięć i czterdzieści znajduje się pokój pielęgniarki i gabinet lekarza. Jeśli chodzi o iniekcję o wykonywanie drobnych zabiegów, to kierujemy naszych pacjentów na ulicę Wyszyńskiego.

Jeżeli chodzi o nocną i świąteczną opiekę dla dzieci, ta zostaje przy ul. Wyszyńskiego. Przede wszystkim ze względu na działający tam oddział pediatryczny.