SMS

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińska Szkoła Mistrzostwa Sportowego - tu szkolą się najlepsi piłkarze

2023-01-30 14:07

Placówka powstała przy współpracy Górnika Konin oraz Next Level Football Czesława Owczarka. Władze szkoły od samego początku, nie zamierzały ograniczać się do szkolenia zawodników z Konina. Główny cel — zapewniać sportowcom jak najlepsze warunki do rozwoju i odnoszenia sukcesów.

W obrębie stu kilometrów od Konina nie ma takiej placówki, a mowa o Szkole Mistrzostwa Sportowego, która działa w miejskiej przestrzeni od dwóch lat. Pomysłodawcy zadbali o wpisanie placówki do ewidencji w Wydziale Oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie oraz otrzymywanie dotacji z Ministerstwa Sportu.

Tutaj mówimy o liceum ogólnokształcącym, w pierwszej kolejności otworzyłem tą Szkołę Mistrzostwa Sportowego o profilu piłki nożnej w Koninie, gdzie mają tutaj adepci możliwość nauki. Mogą skończyć to egzaminem dojrzałości, gdzie mogą, przede wszystkim, codziennie trenować czyli robią to co lubią. No i przede wszystkim, spełniają swoje ambicje i marzenia.

Powiedział dyrektor SMS w Koninie Czesław Owczarek i dodał, że dzięki treningom, które uczniowie mają 5 razy w tygodniu, ich rozwój piłkarski idzie do przodu. Ale żeby rozpocząć tutaj naukę trzeba spełniać określone wymagania.

Przede wszystkim predyspozycje takie piłkarskie taki chłopak powinien posiadać. Natomiast każdą taką grupę staramy się wyselekcjonować. Mamy takie testy sprawnościowe, które się odbywają w kwietniu lub w maju w zależności od tego jakie duże zainteresowanie jest. Na podstawie testów sprawnościowych, tych chłopców przyjmujemy do szkoły.

Dodatkową korzyścią szkolenia młodzieży ma być przygotowanie piłkarzy do wstąpienia w szeregi seniorskie biało-niebieskich, a nawet do drużyn z wyższych lig. To cenna inwestycja w sportową przyszłość klubu.