SOWA

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińska SOWA otwarta

2023-09-20 16:56

Centrum Nauki Kopernik dzieli się swoją wiedzą, a w efekcie tego działania w Polsce powstają Strefy SOWA. Dzięki temu w Gosławicach powstał atrakcyjny produkt turystyczny.

SOWA czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności dla dzieci i młodzieży z całej okolicy już otwarta. Mały Kopernik został stworzony w starym budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Gosławicach.

Mamy tutaj obiekt, gdzie mieści się osiemnaście eksponatów. Przy każdym eksponacie można się fajnie bawić, można odkryć swoje swoją wyobraźnie, można nakręcić film. Będzie można poznać człowieka od środka. Wszędzie są opisy co można robić.

Powiedziała nam Sylwia Pilarska animatorka SOWY i dodała, że to miejsce daje możliwość poznawania nauki poprzez zabawę, eksperymentowanie, doświadczenie i stykanie się z tym, co nauka daje każdemu z nas na co dzień.

Mi się bardzo podoba. Jest bardzo fajnie i można robić dużo fajnych rzeczy. Na przykład tutaj można zaprojektować własnego kota. Jest dużo fajnej zabawy.

Bardzo fajnie tu jest. Są różne eksponaty, nauka i dużo frajdy. Można poznawać nowe rzeczy, szkolić się i to głównie poprzez zabawę.

Powiedziały nam dzieci zwiedzające strefę SOWA. Placówka będzie otwarta od wtorku do niedzieli, a szczegółowe informacje o tym jak można skorzystać z nowego obiektu znajdziecie w internecie.