policja Konin

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińska policja podsumowuje rok miniony

2023-01-02 21:15

Początek roku to zawsze czas na podsumowanie mijających 12 miesięcy pracy. Okres analiz, wyciągania wniosków i planowania działań na najbliższe miesiące.

Bardzo dużo pracy - tak konińscy mundurowi podsumowują mijający rok. Wzmożone działania policjantów doprowadziły do poprawy bezpieczeństwa w okolicy.

Bardzo dużo interwencji, bo ponad dwadzieścia tysięcy, przeprowadzonych przez naszych funkcjonariuszy. Odzyskaliśmy mienie o wartości ponad dwóch milionów złotych, jest to jeszcze raz tyle co w roku 2021. Również mieliśmy bardzo dużo działań przeprowadzanych na drogach.

Powiedział nam rzecznik konińskiej policji Sebastian Wiśniewski i dodał, że wyraźnie widać, że większa liczba patrolujących policjantów wpływa na zachowanie kierowców. Coraz częściej zdejmują oni nogę z gazu.

Mamy również spadek w porównaniu do roku ubiegłego osób rannych, spadek kolizji, a przede wszystkim, co nas niezmiernie cieszy, spadek wypadków drogowych. No niestety, jeżeli chodzi o wypadki ze skutkiem śmiertelnym, tutaj mamy wzrost zabitych w wyniku wypadku komunikacyjnego.

Warto dodać, że w mijającym roku zakupiono różnego rodzaju sprzęt, po to, by zapewnić funkcjonariuszom odpowiednie warunki do pełnienia służby i zadbać o ich bezpieczeństwo.