górnicza

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińska Górnicza ma nowe logo

2023-03-07 23:39

Nowoczesne, czytelne i przejrzyste, to nowe logo Zespołu Szkół Górniczo Energetycznych w Koninie. Jak założono wstępnie, jego pomysłodawcą jest uczeń szkoły. Już teraz na stronie szkoły czuć świeżością.

Nowym logiem może się pochwalić konińska Górnicza. Zgodnie z założeniem, jego twórcą jest uczeń szkoły, który jednogłośnie został wybrany przez kierownictwo placówki. Nowoczesne i przejrzyste, tak mówi o swoim dziele młody twórca Wiktor Stefański.

Jest to przedstawienie graficzne liter skrótu ZSGE. Nie ma tak konkretnego przekazu, jeśli chodzi o kierunki kształcenia, czy o to co nasza szkoła oferuje, ponieważ zależy nam na tym, aby logo było uniwersalne. Osobiście w moich projektach lubię prostotę, ale z konkretnym przekazem, dlatego zależało mi na tym, aby przedstawić naszej szkoły.

Warto dodać, że Wiktor oprócz tego, że na co dzień jest uczniem Górniczej, to dodatkowo prowadzi swoją agencję reklamową. Swoim projektem idealnie wkomponował się w aktualne założenia szkoły.

Z jednej strony trzymamy się tej górniczej tradycji, a z drugiej strony oferujemy nowoczesne kierunki kształcenia, no i stąd też to logo chcieliśmy, żeby oddawało charakter szkoły. Czyli trochę tradycji i w dużej mierze nowoczesności.

Powiedział nam dyrektor ZSGE w Koninie Karol Niemczynowicz i dodał, że już teraz nowe logo można zobaczyć na materiałach promocyjnych oraz na stronie szkoły. Pomysłów jest wiele, ale jak zapewnia dyrektor, w najbliższym powstaną czasie koszulki i bluzy z nowym logo.