szpital w Kole

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Kolski szpital na poziomie kliniki

2023-06-05 20:21

W kolskim szpitalu ciągłe zmiany. Wachlarz dostępnej pomocy medycznej jest coraz szerszy. Pacjenci powiatu kolskiego dzięki tym zmianom, nie będą musieli szukać wsparcia w odległych miastach. A nowy sprzęt sprawi, diagnozy i leczenie dolegliwości będzie łatwiejsze.

315 tysięcy złotych to koszt nowoczesnego sprzętu medycznego, który trafił na szpitalny oddział ginekologiczno - położniczy w Kole. Od teraz zabiegi ginekologiczne w tej placówce przeprowadzane są na poziomie kliniki.

Od kilku tygodni wykonujemy zabieg laparoskopowego wycięcia macicy. W szpitalach powiatowych zdarza się to bardzo, bardzo rzadko. Nie chcę mówić, że jesteśmy jedynym szpitalem, bo może jeszcze kilka tych szpitali, tej pierwszej referencyjności jest. W tej chwili mam załogę, która takie zabiegi wykonuje.

Powiedział nam dyrektor kolskiego szpitala Grzegorz Gibaszek i dodał, że zespół lekarzy pracujących na tym oddziale, cały czas wysyłany jest na kursy i szkolenia do innych szpitali, gdzie te zabiegi się przeprowadza. Wszystko po to, aby mogli w jak najlepszy sposób zajmować się kolskimi pacjentkami.

Te pacjentki naprawdę są bardzo zadowolone. Te nasze panie, które w naszym powiecie mieszkają i nie tylko, też będą mogły z tych zabiegów skorzystać. Zapraszam, jeśli coś takiego się dzieje, to na pewno, zostaną właściwie zaopatrzone, przyjęte i odpowiednio zostanie im udzielona pomoc.

To już kolejne zmiany jakie w ostatnim czasie są wprowadzone w kolskim szpitalu. Szczegółowe informacje znajdziecie w internecie.