Jak oszczędzić na cieple

i

Autor: Arleta Janiak

Ile zaoszczędzimy gdy przykręcimy kaloryfery o 2 stopnie ?

2022-10-08 16:21

O 67 procentowych podwyżkach za ciepło mieszkańcy Konina dowiedzieli się w sierpniu. Teraz zaczną dostawać pierwsze, wyższe rachunki. A to nie koniec zapowiadanych podwyżek. Dlatego to dobry moment by zastanowić się, czy mamy wpływ na zmniejszenie tych opłat.

Rachunki za dostawy ciepła w mieszkaniach można skutecznie obniżyć. Przeciętnie w naszych domach mamy na termometrach 22 stopnie. Wystarczy przykręcić kurek o dwa stopnie, a nasze portfele odczują różnicę.

Tą optymalną temperaturą dla zdrowia i dla kieszeni naszych odbiorców jest temperatura 20 stopni. Spowoduje to obniżenie rachunków między 10 a 15 procent. Naszym zdaniem i ekspertów z Polskiego Towarzystwa Alergologicznego jest to temperatura najzdrowsza dla naszego organizmu.

powiedział Jacek Slanina z konińskiego MPECu. Warto zmienić swoje nawyki, na przykład nie suszmy prania na kaloryferach, gdy wychodzimy z mieszkania przykręćmy kaloryfery. Tych zasad jest więcej...

  • zasłoń wieczorem okna by ciepło nie uciekało
  • gdy wyjeżdżasz na kilka dni, skręć temperaturę na 16 stopni Celsjusza
  • zamykaj drzwi by szybciej nagrzać pomieszczenie
  • zadbaj o szczelne okna
  • nie zasłaniaj kaloryfera zasłonami, czy meblami

Szczegółowe informacje na temat tego jak zmniejszyć rachunki za ciepło znajdziecie na stronie konińskiego MPECu lub 20stopni.pl