Mariusz Woźniak

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Grodziec bez podwyżek za śmieci

2023-01-19 21:10

Podwyżki na wszystko opanowały nowy rok. W większości samorządów wprowadzane są zmiany w opłatach za wywóz śmieci. Wyjątkowa sytuacja jest w gminie Grodziec.

Podwyżka za wywóz śmieci nie dotknęła mieszkańców gminy Grodziec. Na taki pomysł wpadł włodarz, a jego myśl poparli radni.

Taką decyzję podjąłem, spotkała się ona z aprobatą wszystkich radnych i myślę, że to też, jest sygnał dla naszych mieszkańców, że po raz kolejny sięgamy po dotację i dofinansowania, a na samym końcu dopiero, do kieszeni naszych mieszkańców.

Powiedział nam wójt gminy Grodziec Mariusz Woźniak i dodał, że ma świadomość trudnej sytuacji ekonomicznej niektórych gospodarstw domowych i to jeden z powodów takiej decyzji. Ostatecznie brakującą część pieniędzy pokryje gmina.

Są plusy i minusy takiego rozwiązania. Oczywiście jest to korzystne dla mieszkańców, mniej korzystne dla budżetu gminy. Apeluje cały czas, o to, aby wszyscy płacili za wywóz i gospodarowanie odpadów komunalnych, bo to spowoduje, że w przyszłości nie będzie takich rozterek czy podnosimy czy nie.

Od marca ubiegłego roku, mieszkańcy Grodźca płacą 20 zł od osoby za odpady komunalne zbierane i odbierane w sposób selektywny. Za niesegregowane opłata wynosi 40 zł miesięcznie od osoby.