Rychwał straż

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Coraz bliżej remontu rychwalskiej strażnicy

2023-03-07 22:56

Już jest plan jak wkrótce będzie wyglądała odnowiona strażnica w Rychwale. Na to jednak trzeba będzie trochę poczekać, bo przed wykonawcami dużo pracy. Jedno jest pewne, ochotnicy w końcu będą mieli odpowiednie warunki do działania.

Dobry rok, będzie trwała przebudowa rychwalskiej strażnicy. Obiekt używany do tej pory nie spełnia wymaganych standardów, a strażacy nie mają odpowiednich warunków. Na czas remontu będą musieli opuścić budynek.

Odbyło się spotkanie u mnie w gabinecie z przedsiębiorcą, który ma możliwość wynajęcia nam sali, a więc szukamy miejsca, żeby mogli działać i żeby mogli, też, działać w sposób właściwy. Wierzę, że uda nam się te rozmowy dopiąć do końca. Będą mieli bardzo dobre warunki przez ten okres trwania budowy.

Powiedział nam burmistrz Rychwała Stefan Dziamara i dodał, że za chwilę będzie ogłoszony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę zaplanowanych prac.

Będziemy robili wszystko, żeby ta część związana z garażami i zapleczem socjalnym, była zrobiona możliwie jak najszybciej, żeby strażacy mogli w pierwszej kolejności wrócić do swojego obiektu i dalej móc pomagać naszym kochanym mieszkańcom.

Rychwalscy strażacy będą mieli nową remizę, dzięki wsparciu pieniędzy z rządu. Z Polskiego Ładu udało się na nią zdobyć 4,5 mln zł.