Bank żywności w Koninie podsumował świąteczną akcję

2022-11-29 23:51 Emilia Czerniejewska
Bank Żywności
Autor: Emilia Czerniejewska

Od dwudziestu sześciu lat Bank Żywności robi wszystko, by ludzie, którzy mają trudną sytuację życiową mogli godnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Kierując się tym założeniem, świąteczna zbiórka żywności przeprowadzana jest już w listopadzie, po to, aby zebrane produkty żywnościowe zdążyły dotrzeć do potrzebujących, jeszcze przed świętami.

Cztery w Koninie, a w całym regionie blisko trzynaście ton produktów żywnościowych udało się zebrać podczas akcji konińskiego Banku Żywności. Blisko czterystu wolontariuszy w 25 konińskich sklepach zachęcało do wsparcia świątecznej zbiórki.

Niestety jest to, wynik znacznie gorszy, niż w latach przed pandemią. Ludzie najczęściej kupowali, to o co prosiliśmy, mąka, cukier, makaron, olej. Mało było słodyczy, mało było czekolad, batoników, ciastek. Te produkty zgromadziliśmy, jak robiliśmy paczki dla dzieci.

Powiedziała dyrektorka Banku Żywności w Koninie Joanna Piekarczyk i dodała, że w tym roku, dzięki przeprowadzonej akcji, osoby starsze i samotne, będą miały święta "godne, a nie głodne".

Żywność z Konina jest już w magazynie Banku Żywności. Pod koniec tygodnia będziemy przygotowywać paczki, które trafią głownie do konińskich seniorów. W okolicach szóstego grudnia, pierwsze paczki będą przygotowane i będziemy chcieli je przekazywać za pośrednictwem organizacji pozarządowych.

Osoby, które nie zdążyły wesprzeć zbiórki, a chciałyby to zrobić, mogą kupić jedzenie i przekazać je osobiście do Banku Żywności w Koninie lub poprzez stronę internetową instytucji wesprzeć darowizną pieniężną.