Zmiany w komunikacji miejskiej w Kielcach. Będzie więcej kursów

i

Autor: UM Kielce

Zmiany w komunikacji miejskiej w Kielcach. Będzie więcej kursów

2021-08-26 17:18

Finiszuje sezon urlopowy, uczniowie niedługo wracają do szkół, więc autobusy komunikacji miejskiej w Kielcach pojadą częściej. Od najbliższej soboty 28 sierpnia wracają rozkłady jazdy, jak przed wakacjami. Niektóre linie pojadą inaczej, ponieważ w mieście trwają roboty drogowe.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że przywrócone zostaną rozkłady jazdy obowiązujące przed wakacjami w dni robocze dla autobusów linii 8, 30, 34 i 109. Ponadto, zwiększona zostanie częstotliwość kursowania w dni robocze autobusów linii 35 i 46. Wznowione zostanie również kursowanie autobusów linii 104 w dni robocze oraz soboty.

Przy okazji, pracownicy ZTM-u zwrócili się z apelem do uczniów powracających do szkolnych ław.

- Zwracam się z prośbą do uczniów, by wcześniej pomyśleli o kupnie biletów semestralnych. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę i stać w długich kolejkach do punktów sprzedaży – mówi Konrad Trela z Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Pewne zmiany w komunikacji miejskiej wchodzą z powodu remontów dróg. Do odwołania, w związku z pracami drogowymi wykonywanymi na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego oraz Żeromskiego wprowadzone zostaną czasowe zmiany tras przejazdu oraz godzin kursowania autobusów linii 33, 108 i 113. Autobusy linii 33 i 108 będą kursowały ulicami Seminaryjską oraz Tarnowską, bez przejazdu przez ulicę Żeromskiego oraz Wojska Polskiego. Natomiast autobusy linii 113 skierowane zostaną ulicą Tarnowską do Wapiennikowej, bez przejazdu przez ulicę Seminaryjską oraz Żeromskiego.

Przy drogach pojawiły się witacze. To stały element dożynek
Źródło: Zmiany w komunikacji miejskiej w Kielcach. Będzie więcej kursów