Wideo i galeria zdjęć

Wystartował Festiwal Kielce ROCKują. Za nami pierwszy dzień koncertów. Dużo mocy i dobrej muzyki!

2023-09-16 0:57

W piątek 15 września w Targach Kielce rozpoczął się Festiwal Kielce ROCKują. Wystąpiły trzy kapele, przed nami kolejne muzyczne emocje.

Impreza trwa trzy dni - od 15 do 17 września (piątek - niedziela) w Centrum Kongresowym Targów Kielce przy ulicy Zakładowej.

Kielce ROCKują. Mocna, muzyczna energia

W piątek na scenie wystąpili wspólnie: legenda polskiej sceny, John Porter i utalentowana autorka piosenek Agata Karczewska. Zaprezentował się także rockowy zespół 1One z gościem specjalnym - Grzegorzem Kupczykiem oraz OnUs Blues Jacka Szuły. Wszyscy wykonawcy postarali się o dużą dawkę mocy.

Mocne rockowe brzmienia opanują Targi Kielce także w sobotę i niedzielę, 16-17 września. Drugi dzień festiwalu Kielce ROCKują upłynie pod znakiem rocka, hardrocka i punka dzięki występom Kobranocki oraz Proletaryatu, ale również … jazzu i bluesa – podczas koncertu projektu KaZióGra (Kapołka, Ziółek i Gralak). Kobranocka to legendarna toruńska kapela, która na scenie muzycznej działa od ponad trzydziestu siedmiu lat.

"Kocham Cię jak Irlandię" zabrzmi w Kielcach

W sobotę na koncercie usłyszymy największy przebój zespołu, czyli ponadczasowy utwór „Kocham Cię jak Irlandię”. Projekt KaZióGra, tworzony przez artystów: Grzegorza Kapołkę, Dariusza Ziółka i Antoniego Gralaka, zabierze słuchaczy Kielce ROCKują w muzyczną podróż od bluesowej ballady po energetyczny jazz-rock. Na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce nie zabraknie również legendy polskiej sceny rockowej i wielkiej gwiazdy kultowych festiwali jarocińskich – zespołu Proletaryat.

"Dorosłe dzieci" oraz "Zaopiekuj się mną" w niedzielę

Ciąg dalszy mocnego grania w niedzielę. Na scenie Centrum Kongresowego wystąpią: zespół Turbo – legenda polskiego heavy metalu, która w swoim dorobku ma dwanaście albumów studyjnych, w tym słynny utwór "Dorosłe dzieci", polska grupa nowofalowa – Rezerwat, których największy przebój „Zaopiekuj się mną” był wykonywany przez wielu artystów polskiej sceny muzycznej, a także Maciej Lipina – założyciel i lider grupy Ścigani, utalentowany wokalista bluesowy.

X edycja Festiwalu „Kielce ROCKują” to nie tylko wyjątkowe koncerty, ale również wspaniała atmosfera i spotkania z artystami. Dodatkowo uczestnicy koncertu będą mogli skorzystać z różnorodnej oferty food trucków dostępnych w przestrzeni kieleckiego ośrodka wystawienniczego.

Koncerty w sobotę i niedzielę zaczynają się o godzinie 18.00.

Bilety kosztują 80 złotych za jeden dzień, 140 zł - dwa dni. Można je nabyć na miejscu, w trakcie wydarzenia.

QUIZ. Legendarne polskie przeboje rockowe lat 80. Sprawdź, czy znasz słowa piosenek

Pytanie 1 z 10
Perfect - "Autobiografia". Jaki piec "bóg wie gdzie" stawiał ojciec bohatera piosenki?
Źródło: Wystartował Festiwal Kielce ROCKują. Za nami pierwszy dzień koncertów. Dużo mocy i dobrej muzyki!