W Kielcach ponownie odbędzie się Festiwal Sztuk Ulicznych

2021-07-19 16:14 Dariusz Skrzyniarz
W Kielcach ponownie odbędzie się Festiwal Sztuk Ulicznych
Autor: Dariusz Skrzyniarz Zdjęcie z pierwszej edycji Festiwalu Sztuk Ulicznych w Kielcach

Kielcami ponownie zawładną artyści, których występy zapierają dech w piersiach. W weekend 14 i 15 sierpnia w sercu Gór Świętokrzyskich odbędzie się 2. Festiwal Sztuk Ulicznych. Dwudniową imprezę przygotowują społecznicy ze Stowarzyszenia Przyjazne Kielce.

Pierwsza edycja imprezy spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców Kielc. W zeszłym roku festiwal przyciągnął ponad stu artystów i zgromadził kilkudziesięciotysięczną publiczność. Społecznicy zaliczyli to wydarzenie do swoich sukcesów i postanowili rozwijać projekt jako coroczną propozycję. Tym razem Festiwal Sztuk Ulicznych w Kielcach potrwa dwa dni, a nie jeden dzień jak w poprzednim roku.

- Atrakcje będą bardzo zróżnicowane. Wystąpią linoskoczkowie, szczudlarze, ludzie z gitarami, połykacze ognia, iluzjoniści czy różnego rodzaju magicy – wylicza Arkadiusz Stawicki ze Stowarzyszenia Przyjazne Kielce, które organizuje festiwal. - Powiem tak: każdy kto marzy o bajkowym świecie, z pewnością znajdzie coś dla siebie jeśli dołączy do publiczności biorącej udział w festiwalu – dodaje.

Widowiska ubarwią kilka lokalizacji w centrum Kielc - to ulica Sienkiewicza, Plac Artystów, Rynek i Park Miejski.

Kawa dobra na wszystko: poznaj właściwości kawy
Źródło: W Kielcach ponownie odbędzie się Festiwal Sztuk Ulicznych