VI Międzynarodowy Festiwal Bilardowy w Kielcach [ZDJĘCIA]

2021-08-21 17:02
VI Międzynarodowy Festiwal Bilardowy w Kielcach
Autor: materiały prasowe organizatora

Wielkie emocje towarzyszyły inauguracyjnym spotkaniom bilardzistów w ramach rozgrywanego w Kielcach VI Międzynarodowego Festiwalu Bilardowego. Jako pierwsi przy turniejowych stołach stawili się juniorzy, a tuż po nich czołowi sportowcy Europy Wschodniej.

Festiwal rozpoczął się w czwartek od Mistrzostw EEBC Juniorów w 9-bil. W dwudniowej rywalizacji po najwyższe laury sięgnął Wiktor Fortuński, który w finałowym meczu ograł Michała Wiecha 5:1. Część meczów odbywała się w Kieleckim Centrum Bilardowym Contact, zaś pojedynki o miejsca podium miały miejsce w piątek w Hotelu Tęczowy Młyn.

Jednak tego dnia fani sportów bilardowych dostali jeszcze więcej, bo zobaczyli w akcji czołowe bilardzistki i bilardzistów. Podczas Pokazowego Międzynarodowego Turnieju Par Mieszanych podziwiano grę bilardzistek i bilardzistów z Ukrainy, Rumunii, Słowacji i Polski.

W pierwszym półfinale duet Monika Ząbek i Tomasz Kapłan ulegli Ewie Bąk oraz Ciprianowi Gindacowi (ROM) 1:3. W drugim starciu, mającym na celu wyłonienie finalistów, naprzeciw sobie stanęli Izabela Łącka z Jakubem Koniarem (SVK) w składzie i Kateryna Polovinchuk (UKR), której kompanem był Vitaliy Patsura (UKR).Ten mecz zakończył się wynikiem 4:0 na korzyść ukraińskiego zespołu.

W finale Polovinchuk/Patsura wygrali z drużyną Bąk/Gindac 3:1. Co ciekawe, wszystkie spotkania odbyły się w dość nietypowej formule, bo każdy mecz musiał się zakończyć w 20 minut, natomiast na pojedyncze uderzenia sportowcy mieli jedynie po 20 sekund. Wydarzenia sportowe mające miejsce przy stole bilardowym w Hotelu Tęczowy Młyn uświetniane były występami artystycznymi muzyków MDK Zameczek i Wojewódzkiego Domu Kultury.

Z kolei sobota i niedziela należeć będą do uczestników głównego turnieju, czyli Pucharu Europy Wschodniej w Bilard – Polish 9-ball. Pierwszy dzień to rywalizacja w grupach. Dwóch najlepszych z każdej grupy awansuje do fazy pucharowej zaplanowanej na niedzielę. Finał zaplanowano wstępnie na godzinę 18.

Faworytami są Polacy: Tomasz Kapłan (Nosan Kielce), Wojciech Szewczyk (Dekada Sosnowiec) i Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Maz.). Najgroźniejszymi rywalami będą: wicemistrz Europy Jakub Koniar ze Słowacji, wicemistrz Europy Vitalyi Patsura, mistrzowie Czech David Zalman i Petr Urban oraz mistrz Rumunii Ciprian Gandac.

Polecany artykuł:

Eliminacje U21 w Kielcach
Nowe miejsce do wieszania kłódek zakochanych w Bydgoszczy
Źródło: VI Międzynarodowy Festiwal Bilardowy w Kielcach [ZDJĘCIA]