VI Międzynarodowy Festiwal Bilardowy Kielce 2021 zakończony [ZDJĘCIA]

2021-08-23 17:05 DKS

Około 150 zawodników w ośmiu państw wzięło udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Bilardowego Kielce 2021. Łącznie rozegranych zostało 325 pojedynków, zaś w turnieju głównym 9-bil triumfował Mateusz Śniegocki.

W półfinale Śniegocki pokonał Dominika Zająca 7:5, natomiast w drugim starciu na tym szczeblu turniejowym Tomasz Kapłan wygrał po ciężkim boju z Michałem Turkowskim 7:6. Tym samym w decydującym starciu rozgrywanym w Hotelu Tęczowy Młyn stanęli naprzeciw siebie zawodnicy Zakręconej Bili Poznań oraz Nosanu Kielce. Po wyrównanej batalii zwyciężył Mateusz Śniegocki, który w finale pokonał Tomasza Kapłana 7:5.

- Turniej bez porażki, bo w grupie też nie zaliczyłem żadnej przegranej. Cały czas grałem bardzo solidnie. To był dobry bilard, z którego jestem bardzo zadowolony. Cieszę się głównie z tych końcówek, bo i z Dominikiem miałem “ciasny mecz”. Udało mi się bezbłędnie wykorzystać tę szansę na końcu. Z kolei w finale Tomek prowadził i praktycznie kontrolował przebieg spotkania, ale potem trafiły się szanse i je wykorzystałem. Dlatego finalnie wygrałem, z czego się bardzo cieszę – powiedział zwycięzca turnieju, Mateusz Śniegocki.

Zawodnik turnieju nagrodzony został między innymi zestawem profesjonalnego sprzętu do gry w bilarda. Zawiera on zestaw kijów. Wartość przekazanych przedmiotów wynosi około 2000 euro. Do Mateusza Śniegockiego trafiła również nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro.

W turnieju juniorów wygrał Wiktor Fortuński, zaś w pokazowym turnieju par najlepsi byli Katerina Polovinchuk i Vitalyi Patsura. VI Międzynarodowy Festiwal Bilardowy można było oglądać w internecie. TVSports na żywo przekazywało obraz przez 32 godziny. W obsłudze pracowało 21 osób. Wsparcia finansowego udzieliły 2 urzędy oraz 8 firm gospodarczych.

VI Międzynarodowy Festiwal Bilardowy wsparł między innymi Urząd Miasta Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, MDK Zameczek i Wojewódzki Dom Kultury.

I Runda Cross Country MX Czerniejew
Źródło: VI Międzynarodowy Festiwal Bilardowy Kielce 2021 zakończony [ZDJĘCIA]