Szykuje się kolejna rozbudowa w Kielcach. Tym razem chodzi o IPN

2022-01-04 19:09 Dariusz Skrzyniarz
Szykuje się kolejna rozbudowa w Kielcach. Tym razem chodzi o IPN
Autor: Dariusz Skrzyniarz Łącznik w siedzibie kieleckiej delegatury IPN

Zamierzają zainwestować w swoją siedzibę. Kielecka delegatura Instytutu Pamięci Narodowej planuje rozbudowę biura przy alei na Stadion. Inwestycja jest potrzebna, bo w aktualnych pomieszczeniach już brakuje miejsca.

Jak powiedziała dr Dorota Koczwańska-Kalita, szefowa kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, głównie chodzi o powiększenie magazynów. O rozbudowę pracownicy tutejszego IPNu starają się już od dłuższego czasu.

- Od wielu lat mamy problem z gromadzeniem dokumentów. Tym bardziej, że kolejne kolekcje stale są do nas składane przez darczyńców. Poza tym, w delegaturze pracują ludzie, którym musimy zapewnić odpowiednie miejsce. Tym bardziej, że wykonują oni pracę naukową – tłumaczy dr Dorota Koczwańska-Kalita.

Instytut nie przewiduje w Kielcach wielkiej inwestycji. Chodzi jedynie o poprawę warunków.

- Mamy już propozycje projektu, otrzymaliśmy już niektóre zgody za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Ten rok pokaże, czy budżet IPNu wytrzyma tę inwestycję i czy będziemy mogli rozpocząć rozbudowę czy jednak jeszcze będziemy musieli poczekać – dodaje dr Dorota Koczwańska-Kalita.

Kielecki IPN pracuje przy alei na Stadion już od dwudziestu lat. Biura znajdują się w przebudowanej willi. Ciekawostką jest to, że z dawnych lat w budynku zachował się schron.

Nie uwierzysz, co kierowcy wyprawiają w nowym tunelu pod Ursynowem. Wszystko się nagrało

QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Pytanie 1 z 10
Do jakiego wydarzenia nawiązuje obraz Jana Matejki?
QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych
Źródło: Szykuje się kolejna rozbudowa w Kielcach. Tym razem chodzi o IPN