Strażnicy kontrolują place zabaw w Kielcach. Co wykryli?

2021-04-15 16:36 Dariusz Skrzyniarz
Strażnicy kontrolują place zabaw w Kielcach. Co wykryli?
Autor: Straż Miejska w Kielcach

Całkowicie uszkodzone ławki, nienadająca się do użytku huśtawka, zardzewiałe i ostre krawędzie koszy na śmieci. Takie usterki zauważyli kieleccy strażnicy miejscy podczas pierwszej kontroli placów zabaw w stolicy województwa świętokrzyskiego. W ostatnim czasie przyglądali się terenom rekreacyjnym na Białogonie.

Zespół strażników miejskich pierwsze kontrole placów zabaw przeprowadził przy ulicy Giserskiej, Za Walcownią i Fabrycznej. Funkcjonariusze zauważyli szereg uszkodzeń, które mogą uniemożliwić korzystanie z placów lub nawet stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa. Wszystkie uwagi zostały dokładnie opisane.

- Przekazaliśmy je właścicielowi placu. Zobowiązaliśmy go do jak najszybszego usunięcia tych wszystkich usterek - mówi Bogusław Kmieć z zespołu prasowego Straży Miejskiej w Kielcach.

Jeśli usterki nie zostaną naprawione właściciel naraża się na mandat lub nawet całkowite zamknięcie placu zabaw.

- Zamknięcie byłoby niekorzystne szczególnie dla dzieci. Poza tym lepiej, by właścicielowi ubyło pieniędzy z kieszeni na naprawy, niż na mandat. Kiedyś już były sytuacje opóźnień napraw lub lekceważenia naszych zaleceń. Za każdym razem kończyło się to mandatem karnym – informuje Bogusław Kmieć.

Strażnicy powrócą do kontrolowania kolejnych placów zabaw, gdy tylko poprawi się pogoda.

Strzały i policyjny pościg na ulicach Koszalina
Źródło: Strażnicy kontrolują place zabaw w Kielcach. Co wykryli?