Ruszył pierwszy w Kielcach miejski punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19

2021-04-28 12:29 DKS
Ruszył pierwszy w Kielcach miejski punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19
Autor: Ali Raza / Pixabay

W Kielcach ruszył pierwszy miejski punkt szczepień powszechnych przeciwko koronawirusowi. Został uruchomiony w Klubie Seniora przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 75. Każdego dnia szczepionkę będzie mogło tam przyjąć nawet 500 osób.

- Zdecydowałem się z bardzo prostego powodu: by chronić siebie i innych. Na razie nic złego się ze mną nie dzieje. Mam wielu znajomych, którzy się zaszczepili i również czują się dobrze – powiedział kielczanin, który skorzystał z miejskiego punktu szczepień.

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta podkreśla, że dzięki szczepieniom możemy skutecznie walczyć z pandemią i zwiększyć szanse na powrót do normalności.

- Cieszymy się bardzo, że powstał ten punkt, dzięki niemu szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły przebiegać jeszcze sprawniej. Chętnie włączyliśmy się w realizację szczepień, zależało nam na tym, aby zwiększyć liczbę punktów obsługujących mieszkańców naszego miasta - zaznaczył Bogdan Wenta.

W Klubie Seniora przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego zabiegi będą realizowane od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00.

- Punkt będzie pracować na dwie zmiany, ale jeżeli będzie taka konieczność, to jesteśmy przygotowani na realizację szczepień również w soboty i niedziele – poinformował lekarz Ryszard Misiak.

W punkcie przygotowano trzy stanowiska, pacjenci przyjmowani są średnio co pięć minut. Każdego dnia zaszczepionych może tu być od 300 do 500 osób. Wszystko oczywiście zależy od dostaw wakcyny.

Na mocy porozumienia zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia i wojewodą świętokrzyskim, w środę 5 maja uruchomiony zostanie drugi miejski punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19 w Klubie Seniora przy Alei Legionów 5. W tym przypadku szczepienia będą się odbywać przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8.00 – 20.00.

Miasto, we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach, zorganizuje jeszcze mobilny punkt szczepień typu drive-thru, który planowany jest w pobliżu szpitala tymczasowego na terenie Targów Kielce.

Politycy zachęcają do szczepień i apelują do Brauna i Korwin-Mikkego
Źródło: Ruszył pierwszy w Kielcach miejski punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19