rodzina

i

Autor: CANVA

Rusza Tydzień Zdrowia Rodzin w świętokrzyskim oddziale NFZ. ​Będą badania, pomiary i zdrowotne eventy

2023-05-26 14:50

Karnety na pomiary w kiosku profilaktycznym, mobilne stanowiska profilaktyczne, czy dyżur przedstawicieli Fundacji FEMINEI. To wszystko odbędzie się w ramach Tygodnia Zdrowia Rodzin. Organizatorem akcji jest świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Cały plan wydarzeń znajdziecie poniżej.

Przez cały tydzień Świętokrzyski OW NFZ zadba o zdrowie mieszkańców świętokrzyskiego. Placówka będzie organizowała badania, pomiary i zdrowotne eventy. Celem takich działań jest przypomnienie, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, w każdym wieku i bez względu na płeć.

Od 26 maja do 2 czerwca, każda osoba, która odwiedzi Salę Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach otrzyma zaproszenie wraz z karnetem do wykonania bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym (wzrost i waga, analiza składu ciała - poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz zawartość wody w organizmie, ciśnienie tętnicze krwi). Doradcy do spraw profilaktyki będą informować o możliwości skorzystania z profilaktycznych programów zdrowotnych, pomogą zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta oraz zachęcą do pobrania bezpłatnych aplikacji MojeIKP i MojeFizjo. Poinformują o kalendarzu badań dla dzieci, mężczyzn i kobiet, projektach 8 tygodni do zdrowia i 8 tygodni do zdrowia po Covid-19.

31 maja, godz. 10-12 w Sala Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach - dyżur przedstawicieli Fundacji FEMINEI, która służy wsparciem dla kobiet na każdym etapie ciąży, porodu i połogu (Przypominamy, że od Dnia Matki, 26 maja do Dnia Dziecka – 1 czerwca trwa Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią). Nasi doradcy będą demonstrować na fantomach jak właściwie wykonać samobadanie piersi.

1 czerwca  z okazji Dnia Dziecka, wszystkim  dzieciom, które wraz z opiekunami odwiedzą Salę Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach, będą rozdawane kolorowanki i drobne gadżety.

2 czerwca w godz. 12 – 15 na Placu Literatów w Kielcach stanie mobilne stanowisko Świętokrzyskiego OW NFZ w STREFIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ fundacji „Gerio”. Możliwa będzie analiza składu masy ciała, porady dietetyka, nauka samobadania piersi. Będzie można zrobić sobie podstawowe badania : ciśnienia, saturacji, poziomu cukru, słuchu ,wzroku oraz porozmawiać ze specjalistami ochrony zdrowia). Będzie pokaz Symulatora Starości i ćwiczenia dla zdrowia.

Gorąco zachęcam do aktywnego uczestnictwa w tych wydarzeniach - mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego OW NFZ. – Mam nadzieję, że podczas wydarzeń uda się u jak największej liczby osób zaszczepić nawyk dbania o zdrowie i zachowania profilaktyczne. Na razie bowiem statystyki są złe: większość chorób jest diagnozowana w dużym stopniu zaawansowania, a więc i ich leczenie jest podejmowane zbyt późno. Tymczasem mamy ogólnodostępne, bezpłatne, finansowane przez NFZ narzędzia, dzięki którym możemy zapobiegać wielu zachorowaniom czy też sprawić, że wczesne ich wykrycie będzie skutkowało skuteczniejszym, krótszym i mniej uciążliwym leczeniem.

Badania kontrolne po COVID-19 – jakie wykonać?
Źródło: Rusza Tydzień Zdrowia Rodzin w świętokrzyskim oddziale NFZ. ​Będą badania, pomiary i zdrowotne eventy