"Przyjdź z nowym Krwiodawcą" - zachęca ​Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Nowa akcja dla dawców!

2021-08-17 15:18 MC
Oddawanie krwi
Autor: M.Cieślikiewicz

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach nieustannie zachęca dawców do oddawania krwi. A tej wciąż jest niewystarczająco, dlatego pojawiają się kolejne apele i akcje. Warto podzielić się tym bezcennym lekiem, szczególnie w wakacje.

Aby zachęcić, przede wszystkim nowych dawców, RCKiK w Kielcach proponuje nową akcję - "Przyjdź z nowym Krwiodawcą". Adresowana jest do minimum dwóch dawców, którzy oddadzą krew podczas wspólnej wizyty w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Kielcach lub w jednym z Oddziałów Terenowych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Końskich, Sandomierzu, Skarżysku-Kamiennej. Jeden z dawców powinien być nowym krwiodawcą. W nagrodę dawcy dostaną koszulki - informuje RCKiK.

Akcja potrwa do końca sierpnia.

Krew może oddać osoba zdrowa, pełnoletnia, ważąca powyżej 50 kilogramów. Aktualnie największe zapotrzebowanie jest na krew 0Rh- i Brh-.

Motornicza uratowała mewę

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:
Źródło: "Przyjdź z nowym Krwiodawcą" - zachęca ​Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Nowa akcja dla dawców!