Przy kieleckim dworcu autobusowym będzie się działo

2021-08-24 11:23 W.M
Dworzec Autobusy w Kielcach
Autor: Urząd Miasta Kielce

Już w najbliższy piątek od godziny 14 przy kieleckim dworcu, na Kielczan czeka mnóstwo atrakcji. Jednym z nich będzie Piknik Rodzinny, na którym znajdą się strefa zabawy „Tomek i Przyjaciele”, występy artystyczne, konkursy z nagrodami i ciekawe warsztaty.

27 sierpnia obchodzona będzie pierwsza rocznica oddania wyremontowanego i przebudowanego Dworca Autobusowego. Z tej okazji nieco wcześniej, o godzinie 14:00 na poziomie 0 -wejście tunelami od ulicy Czarnowskiej, otwarta zostanie czasowa wystawa pamiątek po dawnym dworcu.

- W Lapidarium przygotowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach zobaczyć będzie można m.in. elementy architektury i wyposażenia dawnego obiektu, jak również materiały związane z funkcjonującym tam byłym Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej m.in. tablice kierunkowe, rozkłady jazdy czy cenniki biletów. Część materiałów na wystawę przekazali Miłośnicy Komunikacji Miejskiej z Kielc - informuje Agata Wojda, zastępczyni prezydenta Kielc.

Z kolei tuż po otwarciu wystawy na poziomie II nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kieleckie UFO”. Autorom wyróżnionych prac zostaną wręczone nagrody, otwarta zostanie również wystawa konkursowych prac.

Następnie, o godz. 15 przed dworcem rozpocznie się piknik rodzinny, zaś o godzinie 15:30 na ręce prezydenta Kielc zostanie przekazany certyfikat „Kielce najbardziej przyjaznym miastem w Polsce”.

- Wydarzenie, na które zaprasza Miasto Kielce wspólnie z partnerami, uświetni nadanie tego tytułu stolicy województwa świętokrzyskiego. To wynik badania dotyczącego życzliwości mieszkańców poszczególnych miast, które zostało przeprowadzone z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni na zlecenie marki Tomek i Przyjaciele - z portfolio firmy Mattel, znanej z przyjaznych i uwielbianych przez dzieci lokomotywek - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc. - I z tej okazji 27 sierpnia szykuje się wspaniała zabawa na zakończenie wakacji. Będzie można wygrać zestawy zabawek „Tomek i przyjaciele”, a także pobawić się lokomotywkami. Natomiast na scenie, która stanie przed Dworcem Autobusowym, będą występować młodzi kieleccy artyści - program artystyczny koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - dodaje.

- Wstęp na wydarzenie jest oczywiście bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału i wspólnej zabawy - zachęca Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

KAPELUSZOMAT stanął na Rynku w Krakowie. To pierwsze takie urządzenie w Polsce a być może na świecie.

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: Przy kieleckim dworcu autobusowym będzie się działo