Przestrzenie sztuki - pilotażowy program Kieleckiego Teatru Tańca

2021-08-31 13:58 W.M
Przestrzenie sztuki
Autor: Kielecki Teatr Tańca

17 projektów w trzy miesiące. Kielecki Teatr Tańca realizuje autorskie warsztaty​ w ramach Przestrzeni Sztuki. Podobnie jak w pierwszej tak i w drugiej edycji działania instytucji oparte są o program, którego autorami jest dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca.

Przestrzenie sztuki to program powołania ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, prowadzonych we współpracy ministerstwa, samorządów, organizacji pozarządowych, uczelni artystycznych oraz sektora prywatnego i opierających się na istniejących instytucjach kultury. Decyzją Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu jednym z pięciu operatorów w dziedzinie tańca jest Kielecki Teatr Tańca, który na realizację otrzymał pół miliona złotych dofinansowania.

Kielecki Teatr Tańca w ramach Przestrzeni Sztuki 2021 zaplanował następujące projekty:

  • projekty artystyczne: Świętokrzyska Raga – Wytańczyć poezję, Warsztaty z pedagogami open call, Cztery Pory Roku, Cztery Pory Roku – zintegruj się twórczo, Nauczyciel w podróży, Warsztaty fotograficzne Dancing Outdoors, Warsztaty filmowania tańca Film and Edit THE DANCE! Spektakl “Ballady bez romansów. Mickiewicz Wzruszony”, Spektakl Premiera kameralna – open call,
  • projekty choreograficzne: Rezydencja choreograficzna – warsztatowa, Spotkania konkursowe „Ciało wzruszone”,
  • projekty edukacyjne: Kuchnia w tańcu – videoblog kulinarny, W dwóch słowach o tańcu, Warsztaty taneczne dla seniorów, praktyka i teoria, Warsztaty „Idę przez życie tanecznym krokiem”, Taniec w literaturze, Dostęp do sali warsztatowej – Open Call.

Program uwzględnia kompleksowe rozwiązanie fundamentalnych problemów hamujących rozwój polskich środowisk twórczych, takich jak niewystarczająca infrastruktura, ograniczone możliwości tworzenia i regularnego prezentowania polskich dzieł artystycznych, niewielka wymiana artystyczna pomiędzy ośrodkami regionalnymi, odpływ polskich artystów za granicę spowodowany brakiem możliwości rozwoju w kraju i niski dostęp publiczności do oferty artystycznej we wskazanych regionach.

Więcej szczegółów dotyczących warsztatów można znaleźć na stronie internetowej KTT.

Radom Fashion Show 2021

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: Przestrzenie sztuki - pilotażowy program Kieleckiego Teatru Tańca