Praca, biuro

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

​„Pracownik szyty na miarę". Nowy projekt aktywizacyjny dla młodych

2021-08-23 15:47

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach proponuje pomoc młodym bezrobotnych, a także pracodawcom z województwa świętokrzyskiego. „Pracownik szyty na miarę" - to nowy pilotażowy projekt aktywizacyjny WUP zapewniający kompleksową pomoc pracodawcom w znalezieniu odpowiednich pracowników.

W pilotażu wezmą udział pracodawcy poszukujący pracowników oraz 50 osób bezrobotnych przed 30 rokiem życia, ze szczególnym uwzględnieniem tych którzy stracili pracę z powodu pandemii.

Za każdą osobą bezrobotną „podążą" środki, które umożliwią odbycie stażu połączonego z subsydiowanym zatrudnieniem w miejscu pracy. Podczas każdego etapu wsparcia uczestnikom projektu udzielane będzie profesjonalne doradztwo zawodowe i psychologiczne – zarówno przed jak i w trakcie zatrudnienia. Dodatkowy bonus to  voucher szkoleniowy o wykorzystaniu którego zadecyduje pracodawca, kierując pracownika na wybranym etapie wsparcia na konkretne szkolenie - mówi Beata Szwed z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Projekt "Pracownik szyty na miarę" wystartuje z początkiem października. Partnerem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach będzie Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP.

Zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: ​„Pracownik szyty na miarę". Nowy projekt aktywizacyjny dla młodych