Powstanie obiekt sportowy dla wszystkich kielczan

2021-08-18 17:45 DKS
Powstanie obiekt sportowy dla wszystkich kielczan
Autor: UM Kielce W tej okolicy powstanie komplekst sportowo-rekreacyjny.

Nowe boisko do koszykówki i siatkówki, bieżnia, skocznia do skoku w dal i mini skatepark. Takie elementy wejdą w skład kolejnego w mieście obiektu służącego kulturze fizycznej. Przy Szkole Podstawowej numer 1 na kieleckim Bocianku powstanie nowy kompleks sportowo-rekreacyjny.

Miasto podpisało już umowę z wykonawcą inwestycji, którym jest kielecka firma GB Technology S.C. z siedzibą przy ul. Garbarskiej 21. W tym tygodniu nastąpi przekazanie terenu budowy wykonawcy robót. Budowa potrwa kilka miesięcy. Po zakończeniu obiekt będzie dostępny nie tylko dla uczniów.

- Obiekt będzie otwarty i dostępny dla wszystkich. Bardzo się cieszymy, że już wkrótce będziemy mogli korzystać z nowej infrastruktury. Zapraszamy serdecznie do nas – powiedziała Żaneta Szczepaniak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach.

To jeden z wygranych projektów w zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy oddali na ten projekt 3 559 głosów.

- Cieszę się, że w Kielcach powstaną kolejne obiekty sportowo-rekreacyjne dostępne dla wszystkich. W ten sposób wypełnia się wspaniała idea Budżetu Obywatelskiego, w którym to kielczanie decydują o zmianach w swojej najbliższej okolicy - skomentował prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Inwestycja pochłonie prawie 2,5 miliona złotych i zakończy się jesienią tego roku.

Motornicza uratowała mewę
Źródło: Powstanie obiekt sportowy dla wszystkich kielczan