Policja zatrzymała mężczyznę, który uszkodził kilkadziesiąt aut na Ślichowicach

i

Autor: KMP w Kielcach

Policja zatrzymała mężczyznę, który uszkodził kilkadziesiąt aut na Ślichowicach

2021-08-12 10:36

Nawet pięć lat za kratkami może spędzić 40- etni mieszkaniec miasta, który wczoraj został zatrzymany na terenie osiedla Czarnów. To efekt intensywnej pracy kryminalnych z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Śledczy ustalili, że ten mężczyzna jest odpowiedzialny za uszkodzenie 43 opon w samochodach, zaparkowanych na terenie osiedla Ślichowice.

Zatrzymanie 40-letniego kielczanina to efekt głośnej sprawy z osiedla Ślichowice. 4 lipca do kieleckich policjantów zaczęły wpływać liczne zgłoszenia o uszkodzonych oponach w zaparkowanych pojazdach.

- Ogumienie miało podobne przecięcia z bocznej strony, co jednoznacznie wskazywało na celowe działanie – mówi Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Żmudna praca kryminalnych i szereg wnikliwych czynności procesowych pozwoliły na ustalenie sprawcy tego zdarzenia.

- Podejrzenia padły na 40-letniego mieszkańca miasta, który w przeszłości był notowany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Jego zatrzymanie miało miejsce w środowy poranek, na osiedlu Czarnów. Ponadto, w trakcie przeszukania kryminalni zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna najprawdopodobniej przecinał opony – podkreśla Karol Macek.

40-latek przyznał się do uszkodzenia 43 opon samochodowych. Swoim zachowaniem spowodował straty powyżej 10 tys. zł. Jego zachowanie wkrótce rozliczy sąd, a grozi mu kara nawet do pięciu lat więzienia.

To miał być najazd kiboli na Warszawę? Policjanci zatrzymali trzy autokary!
Źródło: Policja zatrzymała mężczyznę, który uszkodził kilkadziesiąt aut na Ślichowicach