Atrakcja dla kibiców! 79. Tour de Pologne rozpocznie się w Kielcach!

i

Autor: UM Kielce Atrakcja dla kibiców! 79. Tour de Pologne rozpocznie się w Kielcach!

Po 8 latach wraca! Tour de Pologne w Kielcach

2021-11-29 12:56

Po 8 latach przerwy Tour de Pologne wraca do Kielc. 79. edycja wyścigu kolarskiego odbędzie się od 30 lipca do 5 sierpnia 2022 roku. Wyścig rozpocznie się w Kielcach, a zakończy się w Krakowie. W naszym mieście odbędzie się jego uroczysta inauguracja.

W przyszłym roku uczestnicy przejadą trasę w kilku etapach - wyścig rozpocznie się w Kielcach, zaś zakończy w Krakowie. To właśnie w naszym mieście będzie miała miejsce jego uroczysta inauguracja.

- Bardzo cieszymy się, że dzięki współpracy z organizatorami i dobrym rozmowom z Czesławem Langiem, dyrektorem wyścigu, Tour de Pologne powraca do Kielc. Jestem przekonany, że to będzie udane wydarzenie, w którym chętnie wezmą udział mieszkańcy - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Pentagon Research, aż 86 procent badanych Polaków uważa nasz narodowy wyścig za jedną z najważniejszych imprez roku w Polsce i zarazem najbardziej rozpoznawalne wydarzenie sportowe. Badania wykazały też, że walkę kolarzy z najlepszych ekip świata w 2021 roku obserwowało na żywo ponad 3,2 milionów ludzi!

- Ostatnia edycja była absolutnie rewelacyjna. Zapowiadałem to przed startem i dotrzymaliśmy słowa. Cieszę się, że tak szybko udało nam się ułożyć trasę na przyszły rok i już dzisiaj wiem, że to będzie równie emocjonujący wyścig - zaznacza Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy.

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29
Sonda
Czy często jeździsz na rowerze?