PiS znowu rządzi w świętokrzyskim sejmiku

2022-01-11 8:34 PioR
Radni sejmiku przyjęli budżet na 2022 r.
Autor: Urząd Marszałkowski w Kielcach

PiS odzyskało władzę w Świętokrzyskiem. Wszystko dlatego, że Andrzej Pruś ponownie został wybrany na przewodniczącego sejmiku. Ponownie, bo przypomnijmy, że stracił to stanowisko zaledwie dwa tygodnie temu.

Andrzej Pruś został wybrany na przewodniczącego świętokrzyskiego sejmiku dopiero w drugiej turze. Zagłosowało na niego 16 z 29 radnych. W pierwszej rywalem Andrzeja Prusia był jego były klubowy kolega Artur Konarski.

- Dziękuje za wszystkie głosy. Cały czas liczę na to, że uda się do pewnych działań przekonać także radnych opozycji. Wiem, że to trudne zadanie, ale jesteśmy na dobrej drodze — powiedział zaraz po ogłoszeniu wyników tajnego głosowania Andrzej Pruś. - Świętokrzyski sejmik po raz pierwszy w jednej kadencji ma przewodniczącego, który dwa razy obejmuje to stanowisko. Za to wam dziękuję - dodał.

- Liczę, że ta większość wspierająca zarząd, którą udało się dziś odtworzyć, po tym zimnym prysznicu, weźmie się poważnie do zadań, jakie postawili przed nami wyborcy — zaznaczył przewodniczący świętokrzyskiego sejmiku.

Zima wróciła w Bieszczady
Sonda
Masz już jakieś plany na ferie zimowe 2022?
Źródło: PiS znowu rządzi w świętokrzyskim sejmiku