Oto ulubieńcy kieleckiej widowni. Zakończył się Plebiscyt „O Dziką Różę”

i

Autor: Krzysztof Bieliński / mat. pras. Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach Spektakl "Loretta" w reż. Michała Kotańskiego

Oto ulubieńcy kieleckiej widowni. Zakończył się Plebiscyt „O Dziką Różę”

2021-06-27 20:49

W Teatrze Żeromskiego w Kielcach zakończył się 29. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”. Podczas finałowego koncertu poznaliśmy listę artystów, których szczególnie docenili widzowie za pracę w tym sezonie artystycznym. Swoje nagrody przyznali dziennikarze kieleckich mediów. Redakcja Radia SuperNova również wyróżniła jedną osobę.

W tej edycji „Dzikiej Róży” teatr powtórzył cztery ostatnie premiery. Były to spektakle: „Loretta”, „Expiria”, „Klątwa rodziny Kennedych” i „Dance Mom”. Widzowie głosowali na ulubione inscenizacje i występujących w nich aktorów. W sumie oddano 177 głosów.

Plebiscyt „O Dziką Różę” 2021 - najlepsze spektakle w Kielcach

Według głosowania publiczności w sezonie 2020/21 największą popularnością cieszył się spektakl „Klątwa rodziny Kennedych” autorstwa cenionego teatralnego duetu Jolanta Janiczak-Wiktor Rubin, który zdobył 85 głosów. Na drugim miejscu uplasowała się „Loretta” w reżyserii Michała Kotańskiego z wynikiem 46 głosów. Ostatnie miejsce podium wspólnie zajęły sztuki „Expiria” i „Dance Mom”. Każda z nich wywalczyła po 10 głosów.

Spektakl pt. "Klątwa rodziny Kennedych" w Teatrze Żeromskiego w Kielcach

Plebiscyt „O Dziką Różę” 2021 – ulubieni aktorzy

Czas na najpopularniejszych aktorów. Jak zagłosowali widzowie? Okazało się, że w tym sezonie spośród aktorek największą rzeszę fanów ma Anna Antoniewicz, na którą zagłosowało 51 osób. Kolejne miejsca zajęły Karolina Staniec – 32 głosy i Ewelina Gronowska – 22 głosy.

Jeśli chodzi o panów z Teatru Żeromskiego w Kielcach, w tym sezonie najbardziej podobał się Wojciech Niemczyk, na którego swój głos oddało 47 widzów. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Cabaj – 45 głosów, a trzecie Dawid Żłobiński – 26 głosów.

Plebiscyt teatralny w Kielcach – nagrody dziennikarzy

Co roku, kieleccy dziennikarze wspólnie wybierają twórców, którzy otrzymują nagrody od mediów. Uznaliśmy, że najlepszym spektaklem mijającego sezonu w Teatrze Żeromskiego była „Loretta” w reżyserii Michała Kotańskiego. Zdecydowaliśmy również, że nagrodzimy aktorkę Annę Antoniewicz.

Redakcja Radia SuperNova również przyznała swoją nagrodę jednej z aktorek występujących w naszym teatrze. Upominek od nas powędrował do Eweliny Gronowskiej, która ostatnio wcieliła się między innymi w postać rosyjskiej pokojówki Sophie w spektaklu „Loretta” w reżyserii Michała Kotańskiego.

Koncert finałowy Plebiscytu „O Dziką Różę” uświetnił swoim występem Ralph Kaminski.