Opatów w końcu będzie miał obwodnicę

2021-06-21 15:51 W.M
Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Opatowa
Autor: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

W końcu mieszkańcy tego miasta będą mogli odetchnąć z ulgą. Umowa na realizację budowy obwodnicy Opatowa została już podpisana w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Koszt całej inwestycji będzie wynosił ponad 400 milionów złotych.

Budowa długo wyczekiwanej obwodnicy, przez mieszkańców Opatowa, ale i również kierowców, w końcu się rozpocznie. Opatowska obwodnica to ważny odcinek planowanej drogi ekspresowej S74, która połączy województwa świętokrzyskie, łódzkie i podkarpackie. Jak podkreśla kielecka GDDKiA, nowa droga uwolni Opatów od ruchu tranzytowego, zatorów i spalin, co poprawi jakość życia mieszkańców oraz bezpieczeństwo i komfort podróżujących tranzytem. Znacznie skróci też czas podróżowania drogami krajowymi nr 9 i nr 74.

- W tej chwili budowa tak długiego odcinka tej obwodnicy ułatwi komunikację, ale przede wszystkim wyprowadzi wielką uciążliwość z terenu miasta - mówił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

- To jest prawie 12 km w ciągu drogi ekspresowej S74 od strony południowo-zachodniej plus fragment drogi krajowej nr 9 - mówił dyrektor kieleckiego Oddziału Dróg Krajowych i Autostrad, Krzysztof Strzelczyk.

Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.  

- Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka drogi o długości ponad 5 kilometrów oraz odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S74 o długości około 6,7 km. Obwodnica biec będzie po południowo-zachodniej stronie Opatowa. Jej uzupełnienie to trzykilometrowy łącznik w ciągu DK74 poprowadzony na północ od miasta – informuje kielecki oddział GDDKiA. Nowa droga przebiegać będzie przez gminy Opatów, Lipnik i Sadowie.

Ulica Broniewskiego zostanie zwężona
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Źródło: Opatów w końcu będzie miał obwodnicę