„Oldskulowe gry wideo”. W kieleckim muzeum zagracie na konsolach sprzed dekad

i

Autor: UM Kielce

„Oldskulowe gry wideo”. W kieleckim muzeum zagracie na konsolach sprzed dekad

2021-08-23 17:23

To interaktywna wystawa, która przenosi nas w czasy dawnej rozrywki elektronicznej. W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach dostępna jest ekspozycja pod hasłem „Oldskulowe gry wideo”, a na niej dawne konsole od Atari, Segi czy Nintendo.

Jedną z sal muzeum przy Placu Wolności w Kielcach wypełniły zapomniane już konsole do gier i stare pecety. Odwiedzający interaktywną wystawę mogą zasiąść przy jednym z 20 stanowisk.

- Ta wystawa prezentuje historię grania i pokazuje dzieciom czym dorośli bawili się kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Pamiętajmy, że większość z tych konsol pochodzi z minionego wieku – zaznacza Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że podczas wizyty w muzeum nie wolno dotykać eksponatów. W tym przypadku ta zasada nie obowiązuje. Na prezentowanych sprzętach oczywiście można zagrać.

- Polecam oczywiście Mario, ponieważ jest to nieśmiertelny poszukiwacz przygód. Mamy także grę Sonic, Boulder Dash na Commodore 64, Prince of Persia i kilka innych zręcznościówek – wylicza Przemysław Krystian.

Wystawa jest dostępna jeszcze tylko do 29 sierpnia.

Koncert Miłego Pana na warszawskiej Ochocie
Źródło: „Oldskulowe gry wideo”. W kieleckim muzeum zagracie na konsolach sprzed dekad