Nowi zastępcy prezydenta Kielc. Agata Wojda i Marcin Chłodnicki powołani

2021-04-15 11:51 Dariusz Skrzyniarz
Nowi zastępcy prezydenta Kielc. Agata Wojda i Marcin Chłodnicki powołani
Autor: Dariusz Skrzyniarz

Agata Wojda i Marcin Chłodnicki nowymi zastępcami prezydenta Kielc. Dotychczasowi radni zajęli miejsca po odwołanych Marcinie Różyckim i Arkadiuszu Kubcu. Skąd taka nagła zmiana i czym zajmą się najbliżsi współpracownicy Bogdana Wenty?

Prezydent Kielc Bogdan Wenta podczas konferencji prasowej przyznał, że czas urlopu wykorzystał na przemyślenia i doszedł do wniosku, że w ratuszu potrzebne są zmiany. Zaznaczał, że odwołanie zastępców nie było wynikiem jakiegoś konfliktu i docenia współpracę z Marcinem Różyckim i Arkadiuszem Kubcem.

- Pozwoliłem sobie na pewną reasumpcję tego, co robimy i nowych kierunków. Samo słowo „odwołanie” ma charakter negatywnego przekazu, ale należą się poprzednim zastępcom podziękowania za zasługi i wspólne pokonywanie trudności, które przeżywaliśmy. Jednak, osobiście uznałem, że potrzebne jest nowe rozdanie w momencie, gdy mija połowa mojej kadencji – tłumaczył prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Agata Wojda przyznała, że zdaje sobie sprawę z ciężaru przejmowanych obowiązków. Zajmie się sprawami środowiska, gospodarki komunalnej i komunikacji publicznej.

- Przez ponad dziesięć lat miałam ogromną satysfakcję będąc radną i współpracując z mieszkańcami. Teraz będę miała mentalną trudność, aby przestawić się z roli osoby, która recenzuje, podpowiada, ocenia, na rolę kogoś, kto kreuje i podejmuje decyzje. Mam świadomość, jak wymagającymi obszarami będę się zajmowała – mówiła Agata Wojda, nowa zastępczyni prezydenta Kielc. - Przed nami czas na zmiany i nowe pomysły. Liczę na dobrą współpracę i odrobinę wyrozumiałości. Ja naprawdę za chwilę biorę się do pracy – podsumowała.

Marcin Chłodnicki, jako zastępca prezydenta Bogdana Wenty, zajmie się między innymi sprawami związanymi z edukacją i kulturą.

- Czuję presję. Mając kontakt z mieszkańcami przez ostatnie siedem lat zdaję sobie sprawę z wyzwań jakie stoją przed naszym miastem. Natomiast jestem pewien, że w takim prezydenckim gronie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom – powiedział Marcin Chłodnicki.

Agata Wojda, Marcin Chłodnicki – kim są?

Agata Wojda - urodzona w 1981 roku, politolożka, absolwentka podyplomowych studiów z zakresu public relations. Przez 8 lat pełniła funkcję rzeczniczki prasowej wojewody świętokrzyskiego, była odpowiedzialna za politykę informacyjną i kampanie społeczne urzędu. Przez ponad 10 lat była kielecką radna, w samorządzie pełniła funkcje przewodniczącej komisji ładu przestrzennego, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Inicjatorka wielu projektów, m.in. programu zbierania „deszczówki”, 30-dniowych bezpłatnych biletów na komunikację publiczną dla honorowych dawców krwi, zaangażowana w tworzenie kieleckiego budżetu obywatelskiego. Miejska aktywistka, tworzy i współpracuje przy projektach społecznych integrujących mieszkańców.

Marcin Chłodnicki - urodzony w 1978 roku, kilkanaście lat przepracował w administracji publicznej - początkowo zajmując się organizacją szkoleń, decyzjami administracyjnymi, obsługą funduszy Unii Europejskiej, a potem ich promocją. Z wykształcenia jest magistrem politologii i nauk społecznych. Posiada także dyplomy studiów podyplomowych z zakresu funduszy UE oraz public relations. Ukończył wiele kursów i szkoleń obejmujących tematyką szeroko pojęte zarządzanie. Do polityki samorządowej trafił przez działalność w lokalnych stowarzyszeniach. Od 2014 roku radny Rady Miasta Kielce. W ostatnim czasie był członkiem zarządu spółki z branży szkoleniowej. Prowadził także zajęcia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Społecznej Akademii Nauk. Prywatnie zawsze najbardziej był zaangażowany w organizacje sportowe, a pasji, jaką jest kolarstwo, trzyma się aktywnie do dziś.

15 lecie Muzeum Bursztynu w Gdańsku
Źródło: Nowi zastępcy prezydenta Kielc. Agata Wojda i Marcin Chłodnicki powołani