maska

i

Autor: Pixaby

Nowe obostrzenia coraz bliżej. Apel policji

2021-12-10 14:30

Zakażonych koronawirusem przybywa, a do tego umiera coraz więcej chorych na COVID-19. Te statystki najwyraźniej nie na wszystkich robią jednak wrażenie. W Kielcach cały czas sypią się mandaty i pouczenia za brak maseczki w przestrzeniach zamkniętych. A policjanci przypominają, że od 15 grudnia wejdą w życie kolejne obostrzenia.

Już od jakiegoś czasu w okolicach galerii handlowych, urzędów czy w transporcie zbiorowym można spotkać więcej policjantów czy strażników miejskich. Często już sam ich widok sprawia, że mieszkańcy Kielc i okolic pospiesznie zakładają maseczki. Wciąż jednak nie wszyscy stosują się do wytycznych wprowadzonych w związku z pandemią.

- Sprawców wykroczeń nadal jest mimo wszystko wielu. Tak należy uznać 459 osób, które od wtorku 30 listopada do minionego poniedziałku zostały rozliczone za niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa - informuje Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Warto pamiętać, że od połowy grudnia w życie wejdą kolejne obostrzenia. Będą one dotyczyć jeszcze mniejszej liczby osób w sklepach, kościołach, placówkach kultury czy transporcie publicznym. 

- Trzeba się będzie liczyć ze wzmożoną aktywnością funkcjonariuszy. Dodatkowo wspierają nas już strażnicy miejscy z Kielc, Morawicy, Chmielnika czy Daleszyc. Pamiętajmy, że to naszym, jako społeczeństwa, obowiązkiem jest zapoznanie się ze wszystkim przepisami i ich bezwzględne stosowanie - dodaje Karol Macek.   

A taryfy ulgowej na pewno nie będzie - zapewniają mundurowi.

Poradnik Zdrowie: badania profilaktyczne dla osób po 40 r.ż.

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"
Źródło: Nowe obostrzenia coraz bliżej. Apel policji